2 mrtví pri streľbe pred nemeckou synagógou na Jom Kipur

Terorista, ktorý sa dopustil útoku na synagógu v nemeckom Halle je 27ročný nemecký občan a pravicový aktivista Stefan Balite. Pred strelbou sa zdokumentoval a povedal: „Židia sú príčinou všetkých problémov.“ Sám seba nazval „popieračom holokaustu“ a mal aj ďalšie antisemitské prehlásenia.
Dokumentoval všetky udalosti naživo, kedy s videom natočil zastrelenie dvoch ľudí a neúspešný pokus preniknúť do synagógy. Svedkovia uviedli, že mal na sebe helmu s kamerou a vojenské oblečenie.

Predseda židovskej komunity v meste uviedol, že sa útočníci pokusili preniknúť do synagógy v priebehu modliteb, ale to im bolo strážcami znemožnené. V dobe útoku bolo v synagóge 50 až 70 veriacich.
,,Sme potešení, že bolo vďaka bezpečnostným opatreniam v okolí synagógy zabránené ešte väčšej tragédii,“ povedal Dr. Moshe Kantor, prezident EJC. (Európsky židovský kongres)
„Ale to, že Židia, ktorí oslavovali jeden zo svojich najposvätnejších dní v roku, boli cieľom smrtiaceho útoku, by malo vyvolat šok jak v Nemecku, tak aj mimo neho,“ dodal.
zdroj: israel.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *