Aktuálny ročník 2020

Témou oslavy Sviatku stánkov v roku 2020 je „Príprava cesty“

termín: 2. – 8. 10. 2020  

2. októbra zahájime online celosvetovú Slávnosť stánkov. Cestovné obmedzenia koronavírusu väčšine z nás neumožnia dostaviť sa do Jeruzalema osláviť Sukot, ako to videl prorok Zachariáš (Za 14, 16-18), ponúkame Vám však možnosť navštíviť Jeruzalem, precestovať Izrael a vypočuť si vybraných miestnych kazateľov vďaka online prenosu. 

Sedem dní živých programov vysielaných z Jeruzalema vždy o 20 hod. SEČ

Vstupenka na túto online akciu vrátane prístupu ku všetkým programom až do 31.12. 2020 stojí 45 Eur. 

REGISTRAČNÝ FORMULÁR

Pripravte cestu Pánovi !

Počas siedmych dní budete mať možnosť každý večer sledovať dvojhodinový živý prenos z Jeruzalema a ďalších atraktívnych lokalít Izraela, vzdávať Bohu chválu a vďaku spolu s miestnymi hebrejskými skupinami, počuť inšpirujúce krátke posolstvá v podaní izraelských aj zahraničných kazateľov a dozvedieť sa tak z prvej ruky, aká je duchovná atmosféra v Izraeli a v okolných krajinách. 

Nadto získate prístup k desiatkam predtočených seminárov, ktoré budú dostupné až do konca tohto roka. Sú medzi nimi série biblického vyučovania o základoch kresťanského sionizmu a Božieho plánu pre Izrael, úvahy o prorockom význame dnešných udalostí, svedectvá o prebudení v Egypte a Libanone, rozhovory s odborníkmi na medzinárodné právo, prednášky o antisemitizme a mnoho ďalších tém. 

Vysielanie vás zavedie na miesta v Izraeli, ktoré možno nepoznáte:

Kasr al-Jahúd – miesto na brehu Jordánu, kde podľa tradície kázal a krstil Ján Krstiteľ a kde ním bol pokrstený Pán Ježiš. Záhradný hrob – odkiaľ bude prenášaná bohoslužba s Večerou Pánovou. Chuldine schody – hlavný prístup na Chrámovú horu v Jeruzaleme v období staroveku. Davidova citadela – v blízkosti Jaffskej brány v hradbách Starého Mesta

Aj vy sa môžete tento rok vydať na Sion

Oslava sviatku stánkov je súčásťou celosvetového hnutia v cirkvi spočívajúceho v obnove povedomia o židovských koreňoch kresťanskej viery. ICEJ ju usporadúva od svojho založenia v roku 1980. Za štyri desiatky rokov sa stala najväčšou medzinárodnou kresťanskou akciou v Izraeli.

Sviatok stánkov je jeden z Bohom určených časov, v ktorom nás pozýva stretnúť sa s Ním a vyhradiť si na Neho vo svojom kalendári tento špeciálny čas. Môžeme toto pozvanie ignorovať alebo na neho zareagovať. Otázka pre každého z nás je, či sme ochotní toto pozvanie prijať a tak uvoľniť do svojho života niečo, čo Boh môže urobiť  len cez našu poslušnosť.  Mnohí nerozumejú tejto myšlienke Bohom stanovených časov a preto pozývame aj Vás, aby ste si vo svojom kalendári vyhradili tento Bohom určený čas – moed.  

Tento rok očakávame rekordnú účasť, pretože online formát znižuje finančnú náročnosť. Namiesto nákladov spojených s cestou do Izraela môžete sledovať celý program z pohodlia svojho domova alebo so skupinou vo vašom společenstve.

Na čo sa môžete tešiť:

  • Sedem dní živých programov vysielaných z Jeruzalema vždy o 20 hod. SEČ
  • Úvodný večer od brehov Jordánu z Kasr al-Jahúd v piatok 2. októbra
  • Prezentácia desiatok krajín zo všetkých kontinentov v sobotu 3. októbra
  • Rytmy Afriky 
  • Chvály a slovo požehnania pre Izrael z Egypta, Jordánska a Libanonu v pondelok 5. októbra 
  • Reportáž o modernom zázraku alije, prisťahovalectva do Izraela, v utorok 6. októbra
  • Predstavenie Jad Va-šem a aktivít proti antisemitizmu v stredu 7. októbra
  • Rozhovory s ortodoxnými aj mesiánskými Židmi o duchovnej obnove Izraela vo štvrtok 8. októbra 
  • Nepretržitá modlitebná stráž po celých sedem dní sviatku

K tomu všetkému a desiatkam seminárov získáte prístup registráciou. Živé programy budú tlmočené z angličtiny do slovenčiny, ruštiny, nemčiny, francúzštiny, španielčiny, portugalčiny a čínštiny. Niektoré semináry budú prístupné aj v češtine.

Vstupenka na túto online akciu vrátane prístupu ku všetkým programom až do 31.12. 2020 stojí 45 Eur. 

Registrujte sa na adrese: https://forms.gle/qWP7z1jDK94rLfNh9 

Niekoľko dní pred zahájením konferencie a po zaplatení poplatku Vám bude zaslané prístupové heslo, ktorým sa prihlásite do online platformy, na ktorej sa bude program vysielať. Nie je k tomu potrebné inštalovať žiadny software alebo aplikácia. 

Prorok Zachariáš (Zach 14:16) hovorí o tom, že príde deň, kedy „No všetci, čo ostanú z rozličných národov, ktoré tiahli proti Jeruzalemu, rok čo rok budú putovať, aby sa poklonili kráľovi, Hospodinovi zástupov a svätili slávnosť Stánkov.“.

Pripojte sa k tým, ktorí túto prorockú víziu napĺňajú v realitu už dnes!

V prípade akýchkoľvek otázok sa prosím obráťte na našu kanceláriu na info@icej.sk