Alija pokračuje napriek obmedzeniam cestovania

Počas uplynulých mesiacov bolo pre koronavírus zavedených mnoho cestovných obmedzení, avšak Medzinárodné kresťanské veľvyslanectvo v Jeruzaleme (ICEJ) bolo napriek tomu schopné asistovať 565 novým židovským imigrantom a pomohlo im urobiť aliju (návrat) do Izraela.

Na začiatku februára viaceré štáty začali aplikovať obmedzenia vstupu do krajiny, čo výrazne ovplyvnilo medzinárodný pohyb. Napriek tomu, že veľa letov bolo zrušených, ICEJ dokázalo letecky priviesť 450 židovských imigrantov z rôznych častí bývalého Sovietskeho zväzu. Pre hrozbu COVID-19 však väčšina z nich hneď smerovala do povinnej dvojtýždňovej karantény. 22. 3. 2020, v deň tridsiateho výročia ICEJ sponzorstva židovskej alije z bývalého Sovietskeho zväzu, sa uskutočnil let z Petrohradu s dvadsiatimi šiestimi ruskými Židmi.

O dva dni nato ICEJ sponzorovalo ďalší let so sedemdesiatimi dvomi etiópskymi Židmi prichádzajúcimi z Addis Abeba. Boli umiestnení do absorpčného centra v kibuci Beit Alfa, kde rovnako strávili štrnásť dní v karanténe. ICEJ pre nich taktiež zasponzorovalo darčekové balíčky s jedlom, hrami, študijnými materiálmi a ďalšími vecami v rámci slávenia sviatku Pesach. Spolu s predošlou skupinou etiópskych imigrantov, ktorí prišli vo februári, ICEJ počas koronakrízy zatiaľ pomohlo dokončiť aliju 115 etiópskym Židom.

Zdroj: icej.org

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *