Prieskum v USA ukazuje znepokojujúci nedostatok povedomia o druhej svetovej vojne

Konferencia židovských materiálnych nárokov voči Nemecku publikovala výsledky prieskumu v deň Pamiatky holokaustu. Poukazujú na výrazný nedostatok porozumenia medzi Američanmi, hlavne mileniálmi. 

Prieskum odhalil, že 70 percent Američanov si myslí, že ľudí holokaust zaujíma menej ako kedysi. 58 percent, teda väčšina verí, že by sa holokaust mohol znova v budúcnosti zopakovať. 

Prieskumu sa zúčastnilo 31 percent Američanov, z toho 41 percent bolo mileniálov, ktorí neveria, že bolo zavraždených 6 miliónov židov, ale že počet mŕtvych je aspoň o 2 milióny menej.

Fašisticko-nacistický režim Adolfa Hitlera má na svedomí približne 6 miliónov židovských životov pred a počas druhej svetovej vojny. Nacisti taktiež zavraždili milióny východných Európanov civilistov, sovietskych vojenských zajatcov, postihnutých ľudí, homosexuálov a politických väzňov. Odhaduje sa, že konečné číslo môže byť 15 až 20 miliónov ľudí. 

Skoro polovica Američanov nebola schopná vymenovať jediný koncentračný tábor a mileniáli ešte menej. Dve tretiny, 66 percent mileniálov nevedeli povedať, čo bol Osvienčim. 

15 percent si myslí, že by malo byť dovolené zobrazovať nacistické slogany a symboly, pričom 11 percent povedalo, že je podľa nich akceptovateľné mať neonacistické názory. 

Prezident Konferencie nárokov Julius Berman povedal, že je „ dôležité začať dialóg ohľadom vedomostí o holokauste, aby sa nová generácia poučila. Sme vystrašení, že dnešná generácia nemá ani základné vedomosti o týchto zverstvách.“

Zdroj: https://www.newsweek.com/one-third-americans-dont-believe-6-million-jews-were-murdered-during-holocaust-883513?fbclid=IwAR2DF5ctcObYVhgl4_d65n2YTCHkO2-q_IubqSBxAj6OQJD2daNU9GqFQ8Y

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *