Bill Gates: „Izraelské technológie zlepšujú svet.”

V prejave, živo vysielanom pre viac ako 2000 účastníkov každoročnej konferencie Microsoftu, Think Next, v Izreali, Bill Gates povedal, že prínos Izraela do technologických odvetví ako analytika alebo zabezpečenie zlepšujú a posúvajú svet dopredu.

Ako informoval izrealský denník Times of Israel, Gates, ktorý sa predstavil publiku v Tel Avive cez telemost, tiež gratuloval izrealskému výskumnému a vývojovému centru Microsoftu k dvadsiatemu piatemu výročiu jeho vzniku.

Centrum bolo pôvodne otvorené v roku 1991 na želanie izraelských zamestnancov Microsoftu, ktorí sa chceli vrátiť domov. „Rozhodli sme sa toto centrum otvoriť. Bolo prvým mimo USA a myslím si, že technológia, ktorá tu za tie roky bola vyvinutá, viac ako opodstatňuje naše rozhodnutie,” povedal Gates.

Potvrdil tiež dlhotrvajúce chýry o tom, že dôležité časti operačného systému Windows boli vyvinuté v Izraeli, avšak presne nešpecifikoval, o ktoré komponenty ide.

„Veľmi na mňa zapôsobilo, čo tu boli za tých 25 rokov schopní vyprodukovať a neviem sa dočkať, s čím prídu za ďalších 25,” dodal.

Každoročná konferencia Think Next pôvodne vznikla v Izraeli a až odtiaľ sa postupne rozšírila do ostatných krajín ako napríklad India, Čína, či USA. „Táto akcia je súčasťou dlhodobého úsilia Microsoftu podporovať high-tech v Izreali, a to hlavne v start-up sektore, kde Microsoft spolupracuje s viac ako 1000 nádejnými projektami.

Zack Weisfeld, vedúci fondu na rozvoj a urýchľovanie startupov, Microsoft Ventures, povedal, že spoločnosť je obzvlášť hrdá na vývoj programu od roku 2012, kedy bol uvedený v Izraeli.

„Celosvetovo máme 454 absolventov, ktorí zarobili 1,78 miliadry dolárov,” povedal Weisfeld o Microsoft Ventures, ktorý od svojho uvedenia v Tel Avive otvoril šesť ďalších startupových urýchľovacích fondov. „Mali sme 29 zverejnení a tri IPO (počiatočná verejná ponuka) a spoločnosti, ktoré absolvovali program získali v priemere 4,9 milióna dolárov vo financovaní počas prvého roku po tom, čo prešli cez urýchľovač. To je dosť na to, aby sme sa mohli prehlásiť za svetovú jednotku medzi podnikovými urýchľovačmi.

Izrealský premiér Benjamin Netanjahu sa vo štvrtok stretol s výkonným riaditeľom Microsoftu, Satyom Nadellom, aby diskutovali o problémoch zahŕňajúcich kyber bezpečnosť. „Izreal je centrom veľkých technologických inovácií,” povedal Netanjahu. „Microsoft je úžasnou technologickou firmou. Jej spojenie s Izraelom je ako nebeská svadba, ktorej výsledky sú viditeľné už tu na zemi.”

„Je pre mňa veľkým potešením byť tu v Izraeli. A ako ste povedali, posledných 25 rokov bolo vskutku fantastických a už teraz sa tešíme na ďalších 25!” odovedal Nadella.

Zdroj: unitedwithisrael.org

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *