Gilad Erdan odštartoval globálnu kampaň proti delegitimizácii Izraela

Nový nástroj, ktorý pomáha pro-izraelským aktivistom bojovať proti hnutiu bojkotu.

Izraelské ministerstvo strategických záležitostí a verejnej diplomacie, ktoré vedie minister Gilad Erdan, spustilo v nedeľu 4. júna 2017 novú globálnu kampaň, ktorá má za cieľ zjednotiť a posilniť podporovateľov Izraela z celého sveta, aby sa zapojili do boja proti delegitimizácii Izraela.

„Šíri sa toľko lží a nenávisti voči Izraelu. Je načase sa brániť.“, povedal Erdan na Festivale „Celebrate Israel“, ktorý každoročne usporadúva Izraelsko-americká Rada počas newyorkského pochodu.

„Nová iniciatíva 4IL ktorú dnes spúšťame je užitočný nástroj, ktorý nám pomôže vyvracať lži, zastaviť nenávisť a hlásať pravdu“, vysvetľuje.

Hlavnou platformou kampane 4IL je webstránka (www.4IL.org.il), ktorá poskytuje rôzne materiály, ktoré môžu zástancovia Izraela použiť v online prostredí. Nájdete medzi nimi kreslené vtipy, ktoré si robia žarty z tzv. BDS hnutia (hnutie bojkotu, stiahnutia investícií a uvalenia sankcií voči Izraelu), informatívne videá a odkazy na spravodajstvo s obsahom pro-izraelského aktivizmu.

Zdroj: Jerusalem Post, preklad –km-, foto: jpost.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *