Izrael: 8. najsilnejšia krajina na svete

Izrael bol podľa najnovšieho hodnotenia amerického týždenníka US News and World Report v roku 2019 vyhodnotený ako ôsma najsilnejšia krajina na svete. Hodnotenie sily danej krajiny bralo do úvahy faktory ako líder krajiny, jej ekonomický vplyv, politický vplyv, medzinárodné spojenectvá a silná armáda. Izrael získal vysoké postavenie v rebríčku vďaka svojej silnej armáde, silnému politickému vplyvu a medzinárodným spojenectvám.
Prvých deväť najsilnejších krajín sa podľa správy od predchádzajúceho roku nezmenilo. Na prvom mieste sa umiestnili Spojené štáty americké vzhľadom na svoju najväčšiu ekonomiku a najväčší vojenský rozpočet na svete. USA podľa správy v roku 2017 minuli na zbrane a vojenský personál viac ako 610 miliárd dolárov. Súčasne v tom istom roku Spojené štáty vynaložili  vyše 35 miliárd dolárov na hospodársku pomoc a takmer 15 miliárd dolárov na vojenskú pomoc iným krajinám.

Na ďalších miestach rebríčka najsilnejších krajín sveta sa umiestnili Rusko, Čína, Nemecko, Veľká Británia, Francúzsko, Japonsko a Saudská Arábia. 

Táto klasifikácia bola podkategóriou hodnotenia, v ktorom týždenník každoročne robí poradie najlepších krajín na svete. V celkovom hodnotení najlepšej krajiny na svete získalo prvé miesto Švajčiarsko.

Zdroj: JPost / photo: Haifa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *