Izraelské výskumné centrum ohlasuje pokroky vo vývoji vakcíny proti koronavírusu

Podľa denníku HaAretz vedci vo Výskumnom inštitúte biológie robia významné prielomy v chápaní koronavírusu, no majú pred sebou ešte dlhý proces lekárskych skúšok.

Podľa lekárskych zdrojov vedci urobili nedávno významný prielom v chápaní biologického mechanizmu a vlastností vírusu vrátane lepšej diagnostickej schopnosti, výroby protilátok pre postihnutých vírusom a samotného vývoja vakcíny.

HaAretz uvádza, že proces vývoja si vyžaduje sériu testov a experimentov, ktoré môžu trvať mesiace, kým sa bude vakcína považovať za efektívnu a bezpečnú na použitie.

Podľa reportu Ynet pred vyše tromi týždňami bolo do Izraela zaslaných päť vzoriek koronavírusu z Japonska, Talianka a ďalších krajín. Boli prenesené špeciálnym kuriérom Ministerstva obrany do Výskumného inštitútu biológie. Vzorky boli zmrazené na -80 stupňov Celzia.

Podľa zdrojov zo zdravotníctva a obrany sa od prijatia vzoriek intenzívne pracovalo na výskume a experti sa snažili o vývoj vakcíny. Vedci v izraelskom Výskumnom inštitúte biológie by mohli v najbližších dňoch oznámiť, že dokončili vývoj vakcíny na nový koronavírus COVID-19.

Pre bližšie informácie si prečítajte celý článok na: www.haaretz.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *