Izraelský laser s „Light Blade“ je možno konečne odpoveďou na horiace šarkany a ohnivé balóny z Gazy

Izraelská polícia úspešne otestovala novú zbraň a hovorí, že je to prvá zbraň na svete, ktorá dokáže zničiť ohnivé šarkany a zápalné balóny ohrozujúce Izrael z pásma Gazy. Vie taktiež zostreliť aj ozbrojené drony, ktoré sú hrozbou z militantných skupín na severe a ktoré sponzoruje najmä Irán.

Zvaný „Light Blade“ (Ľahká čepeľ), má laserový systém vyzerajúci ako miniatúra Železnej kupoly – protiraketový systém, ktorý chráni Izrael pred raketami krátkeho dosahu. Vystopuje podozrivé letecké objekty, zamiera ho a odpáli unikátnym laserovým lúčom. 

Light Blade sa môže využívať v noci aj cez deň a má dosah okolo 2 km. Je takisto pomerne lacný a preto sa ním ochranné zložky môžu vyzbrojiť rýchlo a vo veľkom množstve.

Zápalné balóny vystrelené z Pásma Gazy spôsobili na juhu ekologickú škodu v miliónoch dolárov, pretože spálili tisíce akrov obrábateľnej pôdy a lesov. 

Zo severu sú väčšou hrozbou zbrojené drony, nakoľko sa armáda musí popasovať s leteckými útokmi  iránskej armády zo Sýrie.

Zdroj: https://worldisraelnews.com/israels-light-blade-laser-may-finally-answer-gazas-burning-kites-and-fire-balloons/?fbclid=IwAR2sAcI07qZINTnw-t6yQG1UfaYONcyMYm5b6YPS_I3AlPbmZfnhbLaATpM

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *