Izraelský veľvyslanec: „UNHRC je popredným aktivistom protiizraelského hnutia BDS vo svete“

Rada OSN pre ľudské práva (UNHRC) sa stáva popredným svetovým podporovateľom hnutia bojkotu Izraela, uviedol koncom augusta izraelský veľvyslanec pri OSN Danny Danon.

Danon ostro kritizoval UNHRC a jej vysokého komisára pre ľudské práva Zeid Ra’ad Al Husseina za pripravované zverejnenie čierneho zoznamu spoločností, ktoré obchodujú s Izraelom v oblastiach za hranicami spred roku 1967.

„Namiesto toho, aby sa zameral na hrozné humanitárne problémy, ktoré trápia svet, komisár pre ľudské práva sa snaží poškodiť Izrael a stal sa tak najväčším aktivistom BDS na svete,“ upozornil Danon. Databáza, ktorá má byť zverejnená koncom roka, zahŕňa spoločnosti pôsobiace vo východnom Jeruzaleme, Judej a Samárii a na Golanských výšinách.

„Tento hanebný krok je prejavom moderného antisemitizmu a pripomína nám temné obdobia v histórii,“ povedal Danon. „Vyzývam OSN a medzinárodné spoločenstvo ako celok, aby zastavili túto nebezpečnú politiku a ukončili túto protiizraelskú iniciatívu,“ uviedol Danon.

Trumpova administratíva vrátane veľvyslankyne USA pri OSN v New Yorku Nikki Haleyovej už zoznam odsúdila.

Komentár:
Hnutie Bojkotu, stiahnutia investícií a sankcií (BDS) sa snaží o odrezanie ekonomických väzieb s Izraelom. Od svojho začiatku pred viac ako desiatimi rokmi sa nikdy nevolalo k bojkotovaniu žiadnej inej krajiny. Zdravý rozum a slušnosť sa pýtajú, ako si môže hnutie, ktoré sa samo nazýva hnutím „za ľudské práva“, zobrať na mušku jedinú demokraciu v regióne, a pritom súčasne ignorovať brutálne zaobchádzanie so ženami a menšinami v krajinách, ako je Saudská Arábia, Irán a Pakistan. BDS je jednoducho ďalší antisemitský nenávistný festival. Židovská história ukazuje, že kde sa stáva legitímnym antisemitizmus, tam nasleduje antisemitské násilie. Takmer všetko, čo hovorili nacisti o Židoch, dnes hovoria podporovatelia BDS o Izraeli. Dnes sme svedkami celosvetového boja proti samotnej existencii jednej krajiny zo všetkých krajín sveta. Nie Severná Kórea. Nie Irán. Nie Sudán. Iba Izrael. Modlite sa proti zlovestnej kampani BDS.

zdroj správy J.Post, objasňujúci komentár JNN News, 23.8.2017, preklad -vj-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *