Pochod Vrba Wetzler Memorial

7. apríla 1944 sa podarilo utiecť dvom väzňom z koncentračného tábora Auschwitz v okupovanom Poľsku. Boli nimi slováci Alfréd Wetzler a Rudolf Vrba. Po strastiplnej ceste sa dostali do Žiliny, kde podali podrobnú správu o tom, ako prebieha genocída v spomínanom koncentračnom tábore.

Odvážny skutok týchto dvoch hrdinov našej histórie si chceme pripomínať každý rok prejdením 130 km dlhej trasy z Osvienčimu do Žiliny. Memoriál Vrbu a Wetzlera je dielo širokej komunity aktívnych občanov, ktorí sa pridali k vízii Fedora Gála. Nultý ročník sa podarilo zorganizovať v roku 2014 pri príležitosti 70-tého výročia ich úteku.

V roku 2020 sú otvorené dva termíny:

1.termín: 12. – 19.7. 2020
2. termín: 2. – 9. 8. 2020

Rovnako ako vy všetci sledujeme rýchlo sa vyvíjanú situáciu ohľadom nákazy novým koronavírusom. Zatiaľ predpokladáme, že obidva pochody sa v plánovaných termínoch 12.-18.7. a 2.-8.8. uskutočnia a naďalej príjmame registrácie. Pokiaľ by sa čokoľvek zmenilo, dáme Vám ihneď vedieť a v prípade zrušenia pochodov samozrejme vrátime už zaplatené poplatky. Dúfajme, že sa situácia čoskoro stabilizuje a že sa na pochode uvidíme. 

Kompletné informácie a prihláška: http://vrbawetzler.eu/lang_cs/clanek/2/