Modlitebná iniciatíva Izaiáš 62

Kresťanské spoločenstvá, skupiny aj jednotlivci po celom svete sa každý mesiac pripájajú k modlitbám za Izrael, a to na základe príkazu, ktorý nachádzame v 62. kap. Izaiáša:

„Na tvoje múry, Jeruzalem, som postavil hliadky. Po celý deň a po celú noc neutíchnu. Vy, čo vyznávate Hospodina, nedoprajte si pokoj! Nedajte mu pokoj, kým nepostaví Jeruzalem a neurobí ho chválou na zemi.“

Pozývame vás, aby ste sa pripojili k tejto globálnej modlitebnej iniciatíve. Pokiaľ môžete, pripojte sa k nám prosím v modlitbách každú prvú stredu v mesiaci, kedy znejú celým svetom naše príhovorné modlitby, či už jednotlivo alebo v skupinách.

MODLITEBNÉ TÉMY – JANUÁR 2020

1. Modlitba za Izrael

Gordický uzol izraelských volieb

Izraelský národ sa práve nachádza uprostred tretej volebnej kampane za jediný rok. Nasledujúce národné hlasovanie sa bude konať 2. marca a predbežné priezkumy naznačujú, že politický pat stále ešte nemusí byť vyriešený. Pre Izraelcov je to naozaj neobvyklá situácia a mnoho z nich je roztrpčených, že ich hlasy zdá sa veľa neznamenajú. Objavujú sa aj obavy zo škôd, ktoré by mohla nestabilná politická situácia napáchať na izraelskej ekonomike. Súčasná situácia tiež zvádza nepriateľov Izraela domnievať sa, že národ je bez vedenia a ako taký je zraniteľný.

Modlite sa prosím, aby z týchto volieb vzišla vláda spôsobilá viesť národ do budúcnosti. Modlite sa za prozatímneho premiéra Benjamina Netanjahua, ktorý čelí obvineniam, ktoré mnohí považujú za nečestný pokus pošpiniť ho a zbaviť ho tak moci. Modlite sa, aby sa Izraelci zjednotili v tom, ako vyriešiť súčasnú politickú krízu a zabrániť jej  opakovaniu. 

Modlite sa, aby sa izraelská verejnosť obrátila k Pánovi s prosbou o správne smerovanie pre svoju krajinu. Proste Pána, aby v čase neistoty zachoval hospodárstvo krajiny silné a prosperujúce. Modlite sa za Božiu ochranu Izraela behom pretrvávajúcej politickej prázdnoty. Modlite sa tiež proti všetkým plánom a úsiliu nepriateľov, ktorí chcú Izraelu ublížiť.

“Nedrieme veru ani nespí ten, čo stráži Izrael. Hospodin je tvoj strážca. Hospodin je ti záštitou po pravici. Slnko ti cez deň neublíži ani mesiac v noci. Hospodin ťa ochráni pred každým zlom, on ti ochráni život. Hospodin bude chrániť tvoj odchod i príchod odteraz až naveky.” (Ž 121, 4-8)

   2.   Modlitba za národy

Viac priaznivých rozhodnutí o Jeruzaleme, Golanských výšinách a osadách.

Brazília sa pridala k rastúcemu počtu krajín, ktoré sa zaviazali presunúť svoje veľvyslanectvá do Jeruzalema. Modlite sa, aby viac národov uznalo Jeruzalem ako hlavné mesto Izraela a presťahovalo tam svoje veľvyslanectvo. Modlite sa za odvahu pre vládcov týchto krajín, aby boli schopní sa správne rozhodnúť v súvislosti s Jeruzalemom a jeho prorockým významom pre našu dobu. Modlite sa tiež, aby ďalšie národy nasledovali príklad USA a uznali Golanské výšiny ako izraelské územie a nazerali na izraelské komunity v Judei a Samárii (“osady”) ako na legálnu záležitosť.

“Toto hovorí Hospodin zástupov, ktorý ma poslal pre svoju slávu k  národom, ktoré vás plienili: Kto sa vás dotýka, dotýka sa zrenice môjho oka.” (Za 2, 12)

“Toho, kto zvíťazí, urobím stĺpom v chráme svojho Boha, takže von z neho už nikdy nevyjde. Napíšem naň meno svojho Boha aj meno mesta svojho Boha — nového Jeruzalema, ktorý zostupuje z neba od môjho Boha, aj moje nové meno.” (Zj. 3,12 )  

3. Bezpečnosť Izraela

Bezpečnostná situácia v regióne ostáva po zabití iránskeho generála Kassama Soleimaniho veľmi napätá. Irán utrpel americkým zásahom veľkú strategickoú ranu, ale stále ma chuť aj schopnosti zaútočit na Izrael. Naviac sa na scénu snaží vrátiť aj sunitská teroristická skupina Islámský štát a sever Izraela ohrozuje aj obnovená vojenská prítomnosť sýrskej armády prezidenta Assada, aj libanonská milícia Hizballah. Bezpečnostné riziko trvá aj na juhu na hranici s Pásmom Gazy, ktoré ovláda Hamas.

Prosím, modlite sa za izraelských vojenských, bezpečnostných a politických predstaviteľov, aby mali múdrosť a predvídavosť, ako si poradiť so všetkými týmito hrozbami, a za vojakov v teréne, ktorí Izrael chránia, aby boli silní a bdelí.

,,…Nedajte mu pokoj, kým nepostaví Jeruzalem a neurobí ho chválou na zemi.’” (Iz 62:7)

“Boh nie je Bohom neporiadku, ale pokoja…” (1 Kor 14:33)

Ďakujeme, že sa k nám pridávate v modlitbách!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *