Moja bezprecedentná ponuka pre Irán

Moja bezprecedentná ponuka pre Irán: „Izraelský premiér Benjamin Netanyahu uverejnil v nedeľu 10. júna 2018 krátke video, v ktorom poskytuje „bezprecedentnú ponuku“ obyvateľom Iránu a ponúka pomoc vyriešiť iránsku krízu s pitnou vodou vytvorením internetovej stránky v perzštine s detailnými plánmi o izraelských technológiách a stratégiách na udržanie vodných zdrojov.

Netanyahu vo svojom vyhlásení tvrdí, že „obyvatelia Iránu sú obeťami krutého a tyranského režimu, ktorý im znemožňuje prístup k zdrojom pitnej vody. Izrael stojí pri ľuďoch v Iráne a preto chcem pomôcť ochrániť nespočetné množstvo iránskych životov.“ Poznamenal tiež, že „Iránska meteorologická organizácia tvrdí, že takmer 96% z rozlohy Iránu trpí istým stupňom sucha“ a taktiež, že iránsky minister životného prostredia varoval pred situáciou, kedy by mohlo byť „50 miliónov Iráncov prinútených opustiť svoje domovy z dôvodu environmentálnych škôd.

Milióny iránskych detí trpia v dôsledku zlého hospodárenia a nekompetentnosti iránskeho režimu, ktorý ľuďom odcudzuje životne dôležité zdroje.“ Netanyahu povedal, že skúsenosť Izraela s riešením vlastných problémov s pitnou vodou stavia židovský štát do výhodnej pozície ako pomôcť Iránu vyriešiť jeho krízu s vodou.

„Izrael má technologické znalosti ako predchádzať ekologickej katastrofe v Iráne,“ povedal. Chcem zdieľať tieto informácie s ľuďmi v Iráne. Smutné však je, že Irán zakazuje Izraelcom vstup na svoje územie, takže budeme musieť byť kreatívni,“ povedal predseda vlády a oznámil, že izraelská vláda spustí „internetovú stránku v perzštine s detailnými plánmi ako môžu Iránci recyklovať svoju odpadovú vodu.“ „Ukážeme ako môžu iránski poľnohospodári zachrániť úrodu a uživiť svoje rodiny.“

(zdroj Arutz-7 11.6.2018)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *