Najväčšieho Jeruzalemského maratónu všetkých čias sa zúčastnilo 35 000 bežcov

Viac ako 35 000 bežcov, z toho 4000 zo 72 rôznych krajín, sa zúčastnilo Jeruzalemského maratónu v piatok 9. marca 2018, čo je najvyšší počet, aký sa kedy zúčastnil tohto behu. Víťaz, ktorý bol vyhlásený krátko po 9:30, bol dvadsaťsedemročný Kipkogey Shadrack z Kene. Shadrack dokončil beh v čase 2:21:26. Polmaratón začal o 6:45 ráno a po ňom riadny maratón o 7. hodine. Desaťkilometrová súťaž začala o 9:30. Čestným hosťom maratónu bol olympijský medailista a svetový šampión na dlhé trate Haile Gebrselassie z Etiópie. Medzinárodné zastúpenie bežcov pozostávalo zo 72 krajín, vrátane Číny, USA, Nemecka, Poľska, Portugalska a Litvy. Skupina bežcov z Hong-Kongu predstavovala najväčší počet bežcov pochádzajúcich mimo Izraela a po ňom nasledovali mestá Los Angeles, Peking a Londýn. Ale možno najobdivuhodnejšie pre udalosť, ktorá oslavuje 50-te výročie zjednotenia mesta je to, že väčšina bežcov v 42,2 kilometrovom maratóne boli jeruzalemci, ako komentovala Jeruzalemská mestská samospráva. (Arutz-7, ilustr.obr. Flickr)