Netanjahuov syn obhajuje Ježišovo židovstvo: je to v Biblii!

Starší syn predsedu vlády Benjamina Netanjahua, Yair, reagoval na Twitteri palestínsko-amerického provokatéra, že Ježiš bol synom Palestíny.

K pomerne dlhej diskusii na Twitteri o Ježišovej etnicite, sa pridala Linda Sarsourová, ktorá rožširuje islamistickú propagandu v americkej politike, trvala na tom, že Ježiš bol Palestíncom z Nazareta a je opísaný v Koráne s tmavou farbou pleti.

Vyrovná sa to absurdným výrokom vodcov Palestínskej samosprávy ktorí každé Vianoce prehlasujú, že Ježiš bol „prvým palestínskym bojovníkom za slobodu“, čím označujú to, čo ostatní z nás nazývajú „teroristi“.

Yair Netanyahu na to reagoval:

„Si až taká hlúpa?“ Opýtal sa Sarsourovej a vysvetlil jej, že „na kríži nad hlavou Ježiša bol nápis„ INRI “-„ Iesvs Nazarenvs Rex Ivdaeorvm “, čo v latinčine znamená Ježiš Nazaretský, kráľ Židov! „

Inými slovami, Rimania, ktorí v tom čase vládli regiónu, celkom jasne zaznamenali, že to, čo sa nazývalo ako „Svätá zem“, bolo domovom židovského národa. Rimania absolútne nespomínajú žiadnych „Palestínčanov“, hoci neskôr provokačne premenovali región na Palestinu, po úhlavných biblických nepriateľoch Židov, Filištíncoch.

Ešte zaujímavejšie, v súvislosti s príspevkom mladého Netanjahua, je to, že informoval Sarsourovú, že tieto veci vieme preto, pretože sú zaznamenané v „Biblii“. Židia zvyčajne nepovažujú Nový zákon za súčasť Biblie.

Podľa Yaira však „Biblia hovorí, že Ježiš sa narodil a vyrastal v Judsku!“

Zdroj: https://www.israeltoday.co.il/read/netanyahus-son-defends-jesus-jewishness-its-in-the-bible/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *