OSN ostala v šoku počas vystúpenia bývalého člena Hamasu, ktorý karhá Palestínsku samosprávu a nie Izrael

Rada OSN pre ľudské práva sedela v tichej nevere počas prejavu Mosaba Hassana Yusefa, syna zakladateľa Hamasu, ktorý sa stal proizraelským aktivistom a obvinil Palestínsku samosprávu z útlaku svojich vlastných ľudí.

Pred jeho vystúpením krajina za krajinou vyslovovala obvinenia voči Izraelu, nazývajúc ho genocidálnym a apartheidným štátom.
Yusef ich však všetkých umlčal tým, že nazval palestínskych vodcov pokrytcami.

„Odkiaľ pochádza vaša legitimita?“, položil Yusef otázku zástupcom Palestínskej samosprávy. „Palestínsky národ vás nezvolil a nepoveril, aby ste ho zastupovali.“

„Nezodpovedáte sa svojim vlastným ľuďom. To je zrejmé z toho, že úplne porušujete ich ľudské práva. Unášate palestínskych študentov z univerzít a mučíte ich vo svojich väzniciach. Mučíte svojich politických protivníkov. Utrpenie palestínskych ľudí je výsledok vašich sebeckých politických záujmov“, pokračoval.
Tvrdil, že Palestínska samospráva používa Izrael ako obetného baránka na svoje sebecké ambície. „Ak by neexistoval Izrael, nemali by ste koho obviňovať“, povedal.

Yusef hovoril v mene UN Watch, organizácie, ktorá monitoruje zaujatosť OSN voči Izraelu.

Yusef sa narodil a vyrastal v Ramaláhu v rodine zakladajúceho člena Hamasu. Hamas opustil v roku 1990 a začal pracovať pre izraelskú bezpečnostnú agentúru.

Zdroj: CBN News

Celé video si môžete pozrieť tu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *