Teroristický útok poškodzuje aj Palestínčanov, hovoria izraelskí občania

HAR ADAR, Izrael – Traja Izraelci boli zabití a štvrtý zranený, keď palestínsky terorista začal s paľbou na kontrolnom stanovišti medzi židovskou komunitou a arabskou dedinou. Ale negatívne dôsledky siahajú ďalej než len po útok samotný.

„Útočníkom bol 37-ročný Nimr Mahmoud Ahmed Jamal, palestínčan z neďalekého Beit Souric. Táto osoba zneužila to, že mala pracovné povolenie, pristúpila k stráži a začala strieľať 9mm zbraňou pričom zastrelila troch z nich“, uviedol hovorca polície.

Beit Souric je hneď za ochranným plotom Har Adar. Každý deň cez bránu prechádza 300 až 400 palestínčanov, ktorí pracujú v domoch a na iných miestach v Har Adar.

Židovskí obyvatelia dediny boli v šoku.

„Keď vám ako matke zavolá 11-ročný syn a povie, že v našej dedine je útočník, pre každého je to ako nočná mora“, povedala pre CBN News Anat Knafo, matka a členka mestskej rady.
„Žijem tu 17 rokov a nepamätám sa na nič, čo by mi dávalo dôvod cítiť sa neisto“, povedal jeden z obyvateľov Steve Leibowitz. „Myslím, že teraz sa budeme musieť popasovať s novou realitou.“

Knafo pokračuje: „Problém je ten, že nevieme, komu môžeme veriť. Snažíme sa byť veľmi odvážni a vozíme ich sem, ale vidíte, čo robia. Zrádzajú. Je to otázka času, kým dostanete nožík do chrbta. Vieme to. Našťastie, nie všetci sú takí. Ja mám v dome Mohammeda, ktorý u nás pracuje 12 rokov. Je to úžasný človek.“

V priebehu pár hodín boli všetci palestínski pracovníci eskortovaní z komunity. Knafo aj Leibowitz hovoria, že tí, čo budú najviac trpieť, sú palestínčania.

„Toto nie je problém len pre nás a tých, čo boli zabití. Táto situácia je strašná aj pre nich – nebudú schopní pracovať“, dodáva Knafo.

„Pracovali v našej komunite, mali dobré vzťahy s ľuďmi a mohli si slušne zarobiť počas uplynulých 30 rokov. No toto je incident, ktorí ich odreže od ich zdroja príjmu“, zakončuje Leibowitz.

zdroj: CBN News

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *