Útoky zacielené na kresťanov

V posledných dňoch sa odohrali tri útoky vandalizmu a podpaľačstva na kresťanské centrá v teritóriách Palestínnskej samosprávy a v Jeruzaleme. Zasiahnuté boli ateliéry Daystar v Jeruzaleme, kostol západne od Ramalláhu a kláštor v Betleheme v Palestínskej samospráve.

Lídri palestínskych kresťanských komunít na tzv. Západnom brehu (Júdea a Samária) vyzývajú Palestínsku samosprávu, aby vyšetrila útoky vandalizmu na kostoly neďaleko Ramalláhu a Betlehema. Cirkev Božia v dedinke Aboud, západne od Ramalláhu, bola minulý piatok vyrabovaná a zničená, a v ten istý deň bol zničený kláštor svätého Charbela v Betleheme. „Vnímame, že zacielenie je zámerné, pretože sme kresťania,“ povedala kresťanská žena z dedinky Aboud. Organizácia Holy Land Church vyhlásila, že vyzývajú zodpovedné orgány, aby dolapili páchateľov a čo najskôr spravodlivo potrestali.

Tieto útoky na kresťanské komunity neboli jediné v posledných dňoch.

V sobotu ráno podpálili jeruzalemské ateliéry Daystar, jedného z najväčších vyslielateľov na svete. Oficiálne to dnes potvrdila izraelská polícia.

“Ako mnohí z vás viete, štúdio Daystar’s Jerusalem bolo nedávno podpálené” vyhlásil majiteľ Daystaru Marcus Lamb. “Som si istý, že nepriateľ si myslel, že tento útok vyvolá fatálna krízu našeho úsilia šíriť Evanjelium. Ale ako obvykle sa mýlil.”

“Mnohí kresťania veria, že v časoch ako sú tieto Boh zvráti situáciu, a to čo nepriateľ zamýšľal na zlé, obráti na dobré. To je niečo čo som po tomto útoku počul viackrát.” povedal Chris Mitchel z CBN (Christian Broadcasting Network).

Zdroj: ICEJ News

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *