Aktuálny ročník 2020

Témou oslavy Sviatku stánkov v roku 2020 je „Príprava cesty“

termín: 2. – 8. 10. 2020  

2. októbra zahájime online celosvetovú Slávnosť stánkov. Cestovné obmedzenia koronavírusu väčšine z nás neumožnia dostaviť sa do Jeruzalema osláviť Sukot, ako to videl prorok Zachariáš (Za 14, 16-18), ponúkame Vám však možnosť navštíviť Jeruzalem, precestovať Izrael a vypočuť si vybraných miestnych kazateľov vďaka online prenosu. 

Sedem dní živých programov vysielaných z Jeruzalema vždy o 20 hod. SEČ

Vstupenka na túto online akciu vrátane prístupu ku všetkým programom až do 31.12. 2020 stojí 45 Eur. 

REGISTRAČNÝ FORMULÁR (registrácia cez centrálu ICEJ). Registrácia cez náš webový formulár bola ukončená 30.9.2020

Pripravte cestu Pánovi !

Počas siedmych dní budete mať možnosť každý večer sledovať dvojhodinový živý prenos z Jeruzalema a ďalších atraktívnych lokalít Izraela, vzdávať Bohu chválu a vďaku spolu s miestnymi hebrejskými skupinami, počuť inšpirujúce krátke posolstvá v podaní izraelských aj zahraničných kazateľov a dozvedieť sa tak z prvej ruky, aká je duchovná atmosféra v Izraeli a v okolných krajinách. 

Nadto získate prístup k desiatkam predtočených seminárov, ktoré budú dostupné až do konca tohto roka. Sú medzi nimi série biblického vyučovania o základoch kresťanského sionizmu a Božieho plánu pre Izrael, úvahy o prorockom význame dnešných udalostí, svedectvá o prebudení v Egypte a Libanone, rozhovory s odborníkmi na medzinárodné právo, prednášky o antisemitizme a mnoho ďalších tém. 

Vysielanie vás zavedie na miesta v Izraeli, ktoré možno nepoznáte:

Kasr al-Jahúd – miesto na brehu Jordánu, kde podľa tradície kázal a krstil Ján Krstiteľ a kde ním bol pokrstený Pán Ježiš. Záhradný hrob – odkiaľ bude prenášaná bohoslužba s Večerou Pánovou. Chuldine schody – hlavný prístup na Chrámovú horu v Jeruzaleme v období staroveku. Davidova citadela – v blízkosti Jaffskej brány v hradbách Starého Mesta

Aj vy sa môžete tento rok vydať na Sion

Oslava sviatku stánkov je súčásťou celosvetového hnutia v cirkvi spočívajúceho v obnove povedomia o židovských koreňoch kresťanskej viery. ICEJ ju usporadúva od svojho založenia v roku 1980. Za štyri desiatky rokov sa stala najväčšou medzinárodnou kresťanskou akciou v Izraeli.

Sviatok stánkov je jeden z Bohom určených časov, v ktorom nás pozýva stretnúť sa s Ním a vyhradiť si na Neho vo svojom kalendári tento špeciálny čas. Môžeme toto pozvanie ignorovať alebo na neho zareagovať. Otázka pre každého z nás je, či sme ochotní toto pozvanie prijať a tak uvoľniť do svojho života niečo, čo Boh môže urobiť  len cez našu poslušnosť.  Mnohí nerozumejú tejto myšlienke Bohom stanovených časov a preto pozývame aj Vás, aby ste si vo svojom kalendári vyhradili tento Bohom určený čas – moed.  

Tento rok očakávame rekordnú účasť, pretože online formát znižuje finančnú náročnosť. Namiesto nákladov spojených s cestou do Izraela môžete sledovať celý program z pohodlia svojho domova alebo so skupinou vo vašom společenstve.

Na čo sa môžete tešiť:

  • Sedem dní živých programov vysielaných z Jeruzalema vždy o 20 hod. SEČ
  • Úvodný večer od brehov Jordánu z Kasr al-Jahúd v piatok 2. októbra
  • Prezentácia desiatok krajín zo všetkých kontinentov v sobotu 3. októbra
  • Rytmy Afriky 
  • Chvály a slovo požehnania pre Izrael z Egypta, Jordánska a Libanonu v pondelok 5. októbra 
  • Reportáž o modernom zázraku alije, prisťahovalectva do Izraela, v utorok 6. októbra
  • Predstavenie Jad Va-šem a aktivít proti antisemitizmu v stredu 7. októbra
  • Rozhovory s ortodoxnými aj mesiánskými Židmi o duchovnej obnove Izraela vo štvrtok 8. októbra 
  • Nepretržitá modlitebná stráž po celých sedem dní sviatku

K tomu všetkému a desiatkam seminárov získáte prístup registráciou. Živé programy budú tlmočené z angličtiny do slovenčiny, ruštiny, nemčiny, francúzštiny, španielčiny, portugalčiny a čínštiny. Niektoré semináry budú prístupné aj v češtine.

Vstupenka na túto online akciu vrátane prístupu ku všetkým programom až do 31.12. 2020 stojí 45 Eur. 

Registrujte sa na adrese: https://forms.gle/qWP7z1jDK94rLfNh9 

Niekoľko dní pred zahájením konferencie a po zaplatení poplatku Vám bude zaslané prístupové heslo, ktorým sa prihlásite do online platformy, na ktorej sa bude program vysielať. Nie je k tomu potrebné inštalovať žiadny software alebo aplikácia. 

Prorok Zachariáš (Zach 14:16) hovorí o tom, že príde deň, kedy „No všetci, čo ostanú z rozličných národov, ktoré tiahli proti Jeruzalemu, rok čo rok budú putovať, aby sa poklonili kráľovi, Hospodinovi zástupov a svätili slávnosť Stánkov.“.

Pripojte sa k tým, ktorí túto prorockú víziu napĺňajú v realitu už dnes!

V prípade akýchkoľvek otázok sa prosím obráťte na našu kanceláriu na info@icej.sk