DNA ICEJ: Alija etiópskych Židov

Máme tú česť žiť v čase, keď sa tieto zasľúbenia Písma napĺňajú pred našimi očami. Dostali sme skvelú príležitosť byť nielen svedkami, ale aj účastníkmi týchto udalostí.


Štedrosť svetovej rodiny kresťanského veľvyslanectva v posledných mesiacoch umožnila 820 ukrajinským Židom, ktorí utiekli pred vojnou, presťahovať sa do Izraela. Zabezpečili sme im letenky, ubytovanie a základné cestovné potreby. Ale na rozdiel od niektorých radostných príchodov, ktorých som bola svedkom, tento bol poznačený traumou a slzami, pretože rodiny boli náhle rozdelené a niektoré stratili svojich blízkych. Mnohí ľudia neočakávali, že ich životy budú takýmto spôsobom vykorenené, a že budú musieť čeliť takej náhlej a pretrvávajúcej neistote. Potrebujú nielen našu podporu, ale aj naše modlitby.

Ako vyplýva zo slov proroka Jeremiáša, alija neznamená len pristátie na letisku Ben Gurion. Je potrebné pomôcť pri „zasadení do zeme“. Keď Pán hovorí, že to urobí “z celého svojho srdca a z celej svojej duše“, jasne tým ukazuje svoj hlboký záujem o túto časť alije. Verím, že Pánovi veľmi záleží na začlenení, pretože zasadenie jeho ľudu v izraelskej krajine svedčí o vernosti jeho zmluvy pred všetkými národmi (Ez 36,22-23). Všetkých by nás malo povzbudiť vedomie, že sa môžeme spoľahnúť na Božiu vernosť aj vo svojom živote.
Preto sme s veľkou radosťou pripravili darčekové balíčky, aby sme pomohli novo príchodzím naplniť základné potreby. V balíčkoch sú detské hračky, hygienické potreby, posteľná bielizeň, prikrývky, uteráky a darčekové karty, ktoré doteraz pomohli 450 rodinám zaobstarať si potraviny a potreby do domácnosti.

Tiež sme nábytkom vybavili 20 bytov pre novo prichádzajúce rodiny, aby mali kde bývať, kým sa budú učiť o Izraeli, študovať hebrejčinu a plánovať svoju budúcnosť. Mnohí mladí ľudia prišli sami, bez rodičov. Potrebujú bezpečné miesto, kde sa môžu učiť hebrejčinu, pripravovať sa na štúdium a na vojenskú/civilnú službu atď. Niektoré rodiny naliehavo potrebovali zubné ošetrenie, ktoré si nemohli dovoliť, s čím im tiež pomáhame.

Staňte sa aj vy súčasťou alije a podporte ju finančne TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *