ICEJ pomohlo k tomu, aby sa omeškaná skupina Bnei Menaše konečne dostala do Izraela

Skupina 114 členov Bnei Menaše, ktorí boli uviaznutí počas tranzitu minulý mesiac v Dillí z dôvodu, že niektorí z nich mali koronavírus, konečne v nedeľu pristála v Izraeli. Pricestovali špeciálnym mimoriadnym letom organizovaným organizáciami Židovská agentúra (The Jewish Agency) a Shavei Israel s tým, že ako hlavný sponzor tejto urgentnej alija operácie poslúžilo Medzinárodné kresťanské veľvyslanectvo Jeruzalem. Celkom ICEJ sponzorovalo lety pre 131 z 274 členov Bnei Menaše, ktorí pricestovali minulý mesiac do Izraela. Pokryli sme aj približne tretinu nákladov na bývanie a jedlo za štvortýždňový pobyt v Dillí pre omeškané osoby.

Príchod nových olim do Izraela je vždy veľmi dojímavou a emocionálnou udalosťou. Batya Misao, spolu so svojimi štyrmi deťmi, boli medzi 114 imigrantami, ktorí pricestovali do Izraela v nedeľu večer. Príbeh alije tejto izraelskej rodiny nie je nič menej ako srdcervúca cesta.

Batya odnepamäti snívala o tom, že urobí aliju do Izraela. Keď sa vydala za svojho manžela Samuela a založili si rodinu, sen sa rozrástol aj na ich deti – dvanásťročného Ellana, deväťročnú Leu, päťročného Zohara a trojročnú Nuriah. 

Zdroj: icej.org
Preklad: Ján Pluhár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *