ICEJ sa podarilo zakúpiť tonu teffovej múky pre 200 rodín etiópskych Židov

Kvôli občianskej vojne a zhoršujúcej sa situácii s hladomorom v Etiópii sa pre etiópsku židovskú komunitu v Izraeli stalo náročné získať základnú zložku ich každodennej stravy – teffovú múku na pečenie ich tradičného teffového chleba. Toto špeciálne obilie sa pestuje výlučne v regióne Afrického rohu, ale vývoz z Etiópie pre izraelskú komunitu sa nedávno úplne zastavil. 

Napriek tomu sa ICEJ tento týždeň prostredníctvom kľúčového kontaktu podarilo zakúpiť tonu teffovej múky a rozdeliť ju medzi 200 rodín etiópskych prisťahovalcov na stretnutí, ktoré zorganizovali izraelskí sociálni pracovníci v Netanyi. 

Táto múka je medzi etiópskou komunitou v Izraeli taká obľúbená, že sa podujatie zmenilo na slávnostné stretnutie s hudobným vystúpením, veľkým spoločným jedlom s obľúbeným teffovým chlebom!

ICEJ naďalej pomáha pri historickom návrate etiópskej židovskej komunity do Izraela sponzorovaním Alija letov, ako aj podporou nových etiópskych prisťahovalcov počas ich často dlhého a náročného procesu integrácie v krajine

Prosím, pomôžte nám v našom úsilí o etiópsku Aliju a podporte naše integračné úsilie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *