„Neodstúpim,“ povedal Netanjahu. „Povediem našu krajinu ďalej.“

Predseda vlády Benjamin Netanjahu vo štvrtok zareagoval na rozhodnutie generálneho prokurátora obviniť ho z podplácania, podvodu a porušenia dôvery.

„Veľmi si vážim izraelské súdne orgány. Získali si celosvetové uznanie a to oprávnene. Ale človek by musel byť slepý, aby nevidel, že sa s políciou a štátnym zastupiteľstvom deje niečo, čo je veľmi zlé,“ uviedol Netanjahu.

„Dnes vidíme pokus o vládny prevrat proti premiérovi za pomoci nepravdivých obvinení, v procese neobjektívneho vyšetrovania, ktoré ma špiní.“

„Dal som svoj život za štát. Bojoval som za neho a bol za neho zranený.“

„Generálny prokurátor zverejnil konečné obvinenie náhle, v tejto najcitlivejšej dobe. Prvotná obžaloba bola zverejnená tiež v priebehu volieb.

Načasovanie tohto rozhodnutia tento právny proces vedený proti mne zpochybňuje. Potrebujeme orgány činné v trestnom konaní, ktorým môže verejnosť dôverovať. Prektrútené vyšetrovanie vedené proti mne viedlo k novým zločinom – to je pre mňa a pre Izrael hanebnosťou.“

„Polícia si je vedomá, že stratila dôveru verejnosti,“ uviedol Netanjahu a dodal, že generálny prokurátor Avichai Mandelblit ustúpil tlaku štátneho zástupcu Shai Nitzana.

Zdroj: israel.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *