Nový diel Obrazov z Jeruzalema

V novom dieli magazínu ICEJ se venujeme modernej histórii Izraela a zmenám, ktoré nastali vo vzťahoch medzi kresťanmi a židmi v posledných desaťročiach. Slovom aj obrazom pripomenieme najvážnejší konflikt, ktorému Izrael od svojho vzniku čelil – jomkipurskú vojnu.  Dozviete sa, ako vidí súčasné postavenie Izraela na medzinárodnej scéne veľvyslankyňa štátu Izrael v ČR Anna Azari. V česko-slovenskom rozhovore Petra Šveca s Mojmírom Kallusom približujeme motívy a celosvetovú činnosť ICEJ a vysvetlujeme, čo si môžeme predstaviť pod pojmom kresťanský sionizmus.

Hudobný klip, v ktorom sa spieva striedavo hebrejsky a arabsky, dosvedčuje, že zmierenie medzi Židmi a Arabmi je možné. Sami uvidíte, akú nádej na koexistenciu dáva zbližovanie mladej generácie Židov a Arabov, ktorí spoločne chvália a uctievajú Jeshuu. Ďalej Vám predstavíme činnosť humanitárneho oddelenia ICEJ: uvidíte, ako protiraketové kryty chránia životy na územiach ohrozovaných častými útokmi teroristov.

V novom dieli nájdete tiež správy z projektov, ktoré prebehli a pozvánku na konferenciu Connection, ktorá sa s účasťou židovských a arabských hostí z Izraela uskutoční v Českom Tešíne v termíne 16. – 18. 2. 2023.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *