Nový milník v Aliji

Kresťanské veľvyslanectvo sa raduje z toho, že od roku 1980 pomohlo viac ako 150 000 Židom vrátiť sa v rámci alije do Izraela. Boli medzi nimi židovské rodiny zo severu, juhu, východu aj západu – presne tak, ako to predpovedali hebrejskí proroci. Veľké zhromažďovanie Izraela stále pokračuje. Izrael očakáva, že do konca roku 2019 prijme ďalších 35 000 židovských prisťahovalcov. A Kresťanské veľvyslanectvo opäť pomôže asi 10% z nich v presťahovaní do Izraela. ICEJ plánuje tento rok pomôcť zhruba 3 500 Židom na ceste domov do Izraela z rusky hovoriacich krajín, západnej Európy, Latinskej Ameriky, Etiópie, Indie, Číny, alebo ďalších území. Aj budúci rok vyzerá sľubne pre našu prácu v rámci alije. Pracovníci Židovskej agentúry nás nedávno informovali, že akonáhle vznikne nová izraelská vláda, plánujú v priebehu dvoch rokov do Izraela presťahovať ostávajúcich 7 000 etiópskych Židov. Kresťanské veľvyslanectvo prisľúbilo spolupracovať na tejto historicky poslednej vlne etiópskej alije zo všetkých síl.

foto: Predseda vlády Benjamin Netanyahu vystupujúci na ceremónii v Jerusalem veďla kňazov Beta Izrael, 1998. Beta Izrael – etiópsky Židia.

„Dobrotivo upriem na nich svoj zrak a navrátim ich do tejto krajiny. Znova ich vybudujem, ale nezrúcam, zasadím ich, ale nevytrhám.“  (Jr 24, 6)

„Kto nie je so mnou, je proti mne, a kto so mnou nezhromažďuje, rozhadzuje.“  (Mt 12, 30)
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *