Obrazy z Jeruzalema_4.diel

Polhodinový magazín ICEJ, ktorý sa môže stať príležitosťou zastaviť sa v dnešnej uponáhľanej dobe a nechať sa inšpirovať obsahom, ktorý inde nenájdete. Urobte si čas a pozrite sa s nami do Izraela.

História Izraela: Kto je vlastne okupant?

V tomto dieli sa venujeme konfliktu, ktorý okolo Izraela panuje od jeho vzniku. Pripomenieme okolnosti šesťdňovej vojny, v dôsledku ktorej získal Izrael prístup k územiu, na ktorom sa odohrávali biblické dejiny židovského ľudu. Väčšina sveta mu však hovorí územie okupované.

Pozrieme sa aj na novo objavené miesta v Jeruzaleme dokazujúce židovskú prítomnosť v staroveku. A biblický výklad pasáže z proroka Ezechiela poukáže na duchovné korene tohto sporu.Je dôležité rozumieť tomu, že jasný biblický názor na to, komu patrí izraelská krajina, neznamená nepriateľstvo voči Arabom. ICEJ slúži všetkým obyvateľom Svätej zeme av tomto diele sa zoznámite s pomocou, ktorú poskytujeme arabským kresťanom v Betleheme av Jeruzaleme.

Nájdete tu aj krátke reportáže z akcií, ktoré na jeseň prebehli. V Českom Tešíne sa uskutočnila prvá konferencia ICEJ so židovskými a arabskými hosťami. Z online oslavy sukótu sprostredkujeme pieseň Bitfila Amen, modlitbu za mier, ktorú naspievali kresťania z tridsiatich krajín a ktorá na sociálnych sieťach v Izraeli zaznamenala počas niekoľkých dní viac ako stotisíc zhliadnutí.Video magazín Obrazy z Jeruzalema vzniká v spolupráci českej a slovenskej kancelárie Medzinárodného kresťanského veľvyslanectva Jeruzalem s použitím originálnych materiálov z centrály ICEJ v Izraeli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *