Vedeli ste, že izraelská technológia dokáže získavať vodu zo vzduchu?

„Extrakciou čistej pitnej vody zo vzduchu môžeme vyriešiť najväčší problém ľudstva, ktorým je nedostatok pitnej vody.“ Dr. Michael Mirilashvili, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Watergen.

Vyvinula technológiu, ktorá dokáže efektívne získavať vodu zo vzduchu a po obohatení minerálmi dáva na výstupe kvalitnú pitnú vodu.

Prenosná jednotka nevyžaduje infraštruktúru okrem elektriny, ktorú je možné zabezpečiť buď z elektrickej siete alebo z generátora, ako je to v prípade Južnej Afriky. Voda je počas procesu výroby obohatená o minerály.

Ako to funguje?

Vo vzduchu sa vždy nachádza určité množstvo vodnej pary, ktorá pri ochladení skondenzuje na kvapalné skupenstvo. Generátor Watergen preto nasáva vzduch pomocou silného ventilátora a filtráciou ho najskôr zbaví prachových častíc a mechanických nečistôt.

Firma má v ponuke niekoľko typov generátorov. Najväčší dokáže za deň vyprodukovať až 5000 litrov čistej vody, stredný 900 litrov a najmenší, určený do domácností, alebo do kancelárií, zvládne 27 litrov vody denne. Technológia je pritom o 70% energeticky efektívnejšia, ako konkurenčné riešenia zamerané na kondenzáciu vzdušnej vlhkosti.

Izrael práve nepatrí medzi krajiny, ktoré by boli známe svojimi obrovskými vodnými zdrojmi. Otázka zásobovania vodou a jej dostupnosti je preto v mysliach mnohých Izraelčanov na dennom poriadku, čo vedie k mnohým technologickým inováciám v tejto oblasti.

Zdroje: dennikn ; voda-portal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *