Žid a Arab spolu spievajú o pokoji

Vychádza piaty diel magazínu ICEJ Obrazy z Jeruzalema

V tomto dieli sa venujeme jednému z najsilnejších fenoménov posledej doby, o kterom sa pritom takmer nemáte šancu dozvedieť, pokiaľ v Izraeli nežijete: medzi Židmi a Arabmi sa niečo mení. Niekoľko arabských krajín sa rozhodlo s Izraelom uzavrieť mier, čo sa dá považovať za naozajstný prielom v mnohoročnom konflikte na Blízkom východe. Ale dôležitejšie je, že Boh mení ľudské srdcia. Arabský pastor z Nazareta Saleem Shalash v tomto seriáli rozpráva ako sa stalo, že jeho vzťah k Židom prešiel radikálnou premenou od nenávisti k láske. A nie je sám: v poslednej dobe pribúda Židov a Arabov, ktorí k sebe nachádzajú cestu. Ilustruje to aj hudobní klip, v ktorom spoločne spievajú pieseň o Božom pokoji v hebrejčine a v arabčine, speváci Shilo Ben Hod a Nizar Francis.

Ďalej prinášame pozdrav izraelského premiéra Naftali Bennetta a reportáže z kibucu Jad Mordechaj, kde bol z príspevkov českých kresťanov zrekonštruovaný komunitný protiraketový kryt. A zaradili sme aktuálne aj klip a informácie o naliehavej pomoci, ktorú ICEJ poskytuje utečencom z Ukrajiny.

Najnovší diel nájdete tu: 

Video magazín Obrazy z Jeruzaléma vzniká v spolupráci českej a slovenskej kancelárie Medzinárodného kresťanského veľvyslanectva Jeruzalem s použitím originálnych materiálov z centrály ICEJ v Izraeli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *