Realizované podujatia

ČÍTANIE MIEN V ROKU 2022

Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava, Bratislava
Eduard Heger
prof. Juraj Stern
Božidara Turzonovová
Dystopic Requiem kvartet a Miro Tóth
Marek Majeský
Sidonia Horňanová, farárka ECAV
pietny akt na záver podujatia pred DPOH

ČÍTANIE MIEN V ROKU 2021

ČÍTANIE MIEN V ROKU 2019


Čítanie mien obetí holokaustu 2018 – videozáznam 
 
 
 
ČÍTANIE MIEN V ROKU 2017

Tešíme sa tomu, že aj deviaty ročník Čítania mien obetí holokaustu bol úspešným podujatím, ktoré naplnilo naše očakávania a prinieslo do Bratislavy kvalitnú udalosť k pripomenutiu si udalostí Druhej svetovej vojny a holokaustu.

Inováciou oproti predošlým rokom, ktorá sa ukázala ako…

Čítať celý príspevok

ČÍTANIE MIEN V ROKU 2016

V poradí ôsmy ročník tohto podujatia môžeme zaradiť medzi podujatia, ktorých organizovanie nám prináša radosť a vidíme zmysel v ich systematickom budovaní a zlepšovaní z roka na rok. Tento rok pribudla aktivita pre študentov, ktorí boli vyzvaní, aby napísali esej na tému holokaustu.

Čítať celý príspevok


Čítanie mien v roku 2015

Aj napriek tomu, že sa akcia konala v pracovný deň, návštevnosť bola dobrá, oproti minulému roku aj o niečo bohatšia. V hľadisku nechýbali zástupcovia židovskej komunity, kresťania, ľudia z ulice ale aj mladí študenti, ktorí pricestovali až z Topoľčian so svojimi pedagógmi. Stoličky boli zaplnené asi z 2/3 kapacity sály. Vstup na podujatie bol voľný.

Čítať celý príspevok


Čítanie mien v roku 2014

Podujatia sa zúčastnilo odhadom asi 80 účastníkov, zastúpená bola stredná a staršia generácia. Vstup bol voľný. Čítania sa zúčastnili viaceré osobnosti verejného života, medzi nimi Iveta Radičová, Ján Budaj, Štefan Bučko, Dušan Hanák, Pavol Traubner, Ľubomír Feldek s manželkou Oľgou, Michal Hvorecký, Pavol Mešťan, Igor Rintel, Peter Švec a ďalší. Podujatie moderovali Ľuba Lesná a Daniel Hevier. Ľuba Lesná podujatie pripravila aj po autorskej stránke, tento ročník v úzkej spolupráci s predsedom ICEJ Petrom Švecom.

Čítať celý príspevok


Pozn.: Podujatie začalo v roku 2009, no na tejto stránke uvádzame len ročníky od roku 2014, keď sme sa začali ako ICEJ zapájať do aktívnej spolupráce.