Obrazy z Jeruzalema

Magazín českej a slovenskej ICEJ o Izraeli

So mnou z Libanonu, moja nevesta, prídeš

Libanon má v Biblii pozitívny obraz. Týrsky kráľ Chíram, Dávidov priateľ, dodal Šalamúnovi drevo na stavbu chrámu. Verš v nadpise je z Piesne piesní 4,8 a ilustruje Šalamúnov vzťah k susednej severnej krajine. Možno vás prekvapí, že napriek dnešnej sociálnej a hospodárskej kríze sú v Libanone kresťania, ktorí z týchto veršov čerpajú nádej. Ich víziou je, že novozákonná nevesta bude pochádzať z Libanonu, a to určuje ich postoj k Izraelu. Znie to ako rozprávka? 

Príďte vo februári do Českého Těšína, aby ste boli svedkami toho, ako sa veriaci z Izraela a Libanonu spoločne klaňajú a uctievajú Pána, Boha Izraela, v duchu a v pravde. Pozvánka na druhý ročník konferencie Connection, ktorá sa uskutoční 16. – 18. februára 2023, je hlavnou témou nového dielu magazínu. Predstavíme vám hlavných hostí, biblického učiteľa Petra Tsukahira a Šiloh ben Hoda, ktorý bude viesť chvály spolu so svojou manželkou a bratom Hasanom. Nechýba nová pieseň skupiny Solu Israel, prehľad aktivít ICEJ za uplynulý rok a prvý diel nového seriálu, v ktorom sa predstavia kresťanské osobnosti, ktoré pred stáročiami očakávali obnovenie Izraela v jeho starobylej vlasti. 

Videomagazín Obrazy z Jeruzalema vzniká v spolupráci s českou a slovenskou pobočkou Medzinárodného kresťanského veľvyslanectva Jeruzalem a využíva originálne materiály z ústredia ICEJ v Izraeli. Všetky epizódy nájdete na kanáli ICEJ CZ na YouTube, na ktorý vás pozývame prihlásiť sa tu.

Chceli by sme, aby tento polhodinový magazín bol pre vás príležitosťou zastaviť sa v dnešnej uponáhľanej dobe a inšpirovať sa obsahom, ktorý inde nenájdete. Nájdite si čas a poďte s nami do Izraela. 

Náš tím pracuje vo svojom voľnom čase bez nároku na mzdu. Ak by ste chceli podporiť našu prácu spätnou väzbou alebo finančným príspevkom, kontaktujte kanceláriu ICEJ prostredníctvom e-mailu: info@icej.cz.

Projekty ICEJ môžete podporiť tu:
https://www.icej.sk/ucelove-projekty/