Nový izraelský výskum preukázal, že muži sú muži a ženy sú ženy

Nová štúdia izraelských výskumníkov prišla so zistením, že muži sa nemôžu stať ženami jednoducho tak, že sa budú „za nich považovať“, a naopak.

Vedci v oblasti genetiky z Weizmannovho inštitútu vedy v Izraeli preskúmali určité gény, ktoré sa prejavujú len pri ženách, zatiaľ čo iné sa prejavujú len pri mužoch.

Profesor Shmuel Pietrokovski a Dr. Moran Gershoni preskúmali 20 000 génov roztriedených podľa pohlavia a hľadali rozdiely v prejavoch v ich tkanivách.

Našli okolo „6 500 génov s aktivitou, ktorá bola prepojená s jedným alebo druhým pohlavím v aspoň jednom tkanive, čo ešte viac pridávala k už veľkým biologickým rozdielom medzi mužmi a ženami.“

Jednými z najväčších rozdielov boli gény zodpovedné za ochlpenie, ukladanie tuku, stavbu svalstva a tvorbu mlieka na kojenie. Výskumníci tiež zistili, že biologické pohlavie hrá rolu v prevencii proti určitým ochoreniam.

Napríklad niektoré gény, ktoré sa prejavujú len v ľavej komore srdca žien fungujú ako ochrana srdca od ochorení pokým žena nedosiahne menopauzu. Ďalší gén v pečeni spracováva lieky rozdielne podľa pohlavia.

V zásade, výsledky tohto výskumu potvrdili, že viac ako dvadsaťjeden percent ľudského genómu , ktorý sa skladá z okolo 30 000 génov, je založených na pohlaví – čiže na niečom, čo operácia, vykonaná v snahe zmeniť pohlavie, nedokáže nahradiť.

Mat Staver, zakladateľ a predseda Liberty Counsel, povedal, že tento výskum potvrdzuje Božie stvorenie: „Táto nedávna štúdia izraelského Weizmannovho inštitútu vedy dokazuje, že nemôžete oklamať matku prírodu. Zmätok ohľadom pohlavia je mentálneho pôvodu, nie fyzického ani biologického. Boh stvoril muža a ani ten najväčší protest nezmení prirodzený poriadok stvorenia.“

Zdroj: www1.cbn.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *