Deň pre Izrael

V rámci Medzinárodného dňa pripomienky holokaustu a predchádzania zločinom proti ľudskosti, po dvoch rokoch nútenej prestávky usporadúva spoločenstvo Slovo života v spolupráci s ICEJ podujatie Deň pre Izrael.

Začíname už doobeda duchovným programom – chvály, biblické vyučovanie, modlitby a pokračujeme občerstvením v našej kaviarni. Poobede je hlavným bodom programu verejná prednáška vzácneho hosťa Martina Korčoka, vedúceho Múzea holokaustu v Seredi, spojená s diskusiou.

Kde: Slovo života, Tomášikova 30, Bratislava
Kedy: Nedeľa 29.1.2023

Program:
10:00 – Bohoslužba, Peter Čuřík a hostia; chvály
12:00 – občerstvenie v kaviarni
13:00 – hosť Martin Korčok, Svedectvá preživších + diskusia
14:30 – plánovaný záver

27. januára 2023 uplynie 78 rokov odo dňa, kedy bol oslobodený vyhladzovací koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau. Tento deň sa stal Medzinárodným dňom pamiatky obetí holokaustu a pri tejto príležitosti,  kresťanské spoločenstvo Slovo života, usporadúva spoločne s nami podujatie Ďeň pre Izrael. 

,,Potešujte, potešujte môj ľud, hovorí váš Boh.“ Izaiáš 40:1 
Nech sú nám aj tieto slová motiváciou vyjadriť solidaritu s židovským národom a empatiu s utrpením, ktorým prešiel.

Martin Korčok

Súčasný kandidát na ocenenie Krištáľové krídlo za filantropiu, riaditeľ Múzea Holokaustu v Seredi, zástupca Medzinárodnej aliancie pre pripomínanie holokaustu (International Holocaust Remembranc Alliance) v Komisii expertov na záležitosti Rómov (Committee of Experts on Roma and Travellers Issues ADI-ROM) v Rade Európy (Council of Europe), Predseda Medzinárodnej odbornej poroty Roma Spirit.

Medzinárodne pôsobiaci autor a rečník, člen odborných komisií, oceňovaný za svoju tvorbu venovanú holokaustu, ľudskému utrpeniu, aktivity spojené so vzdelávaním o holokauste a s bojom proti antisemitismu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *