ICEJ darovalo protiraketové kryty izraelským komunitám v ohrození

Jerusalem Post v nedeľu reportoval, že evangelikálni kresťania z celého sveta darovali deväť prenosných protiraketových krytov komunitám blízko hraníc s pásmom Gazy, ktoré boli v posledných dňoch pod neustálym raketovým útokom. Kryty majú byť dodané v najbližších dňoch.

Okrem toho bolo objednaných ďalších šesť útulkov, ktoré budú čoskoro odoslané do komunít nachádzajúcich sa blízko libanonských hraníc.

AKO MÔŽETE POMÔCŤ?

Finančné príspevky za účelom podporenia tejto iniciatívy môžete posielať na tento účet – IBAN: SK23 0200 0000 0012 9716 0551, variabilný symbol: 104

Väčšina krytov bola venovaná školám, denným stacionárom, klinikám a strediskám pre mládež – miestam, ktoré nemôžu fungovať bez adekvátnych protiraketových krytov. David Parsons,  vice-prezident a hovorca ICEJ, uviedol, že jeho tím sa v posledných dňoch snaží získať ďalšie finančné prostriedky a zabezpečiť viac prístreškov, pretože bezpečnostná situácia sa rýchlo zhoršuje.

Uprostred intenzívneho raketového ostreľovanie, ktoré v týchto dňoch Izrael zakúša, zintenzívnilo Medzinárodná kresťanské veľvyslanectvo Jeruzalem finančnú podporu, ktorá umožní dodať ďalších pätnásť prenosných protiraketových krytov. Deväť z nich bude čo najskôr umiestnené v ohrozených izraelských obciach blízko hranice s Pásmom Gazy a ďalších šesť ich bude určené pre dediny pozdĺž severnej hranice s Libanonom.

Vďaka štedrým darom kresťanov z celého sveta sa počet týchto krytov, ktoré ICEJ nadobúda od roku 2008, zvýši na celkových 132. Veľká väčšina z nich bola dodaná do miest na juhu pozdĺž hranice s Gazou a zvyšné sú určené pre hraničné pásmo s Libanonom na severe. ICEJ teraz naliehavo vyzýva svojich podporovateľov po celom svete, aby prispeli na financovanie ďalších krytov.

„Chceme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme v týchto ťažkých dňoch neustálych raketových útokov Hamasu z Gazy stáli v solidarite s Izraelom,“ povedal prezident ICEJ dr. Jürgen Bühler. „Na prvom mieste poskytujeme život zachraňujúce kryty najohrozenejším izraelským komunitám, ktoré sú najbližšie k Pásme Gazy, kde protiraketový systém Železná kopula je pri zneškodňovaní rakiet menej účinný.

Izraelskí občania v tomto pohraničnom pásme majú len niekoľko sekúnd na to, aby dobehli do bezpečia, a už mnohokrát nám rozprávali, ako im tieto kryty zachránili život. Dodávajú tiež rodinám žijúcim v tomto nebezpečnom písme potrebný duševný pokoj, aby ľudia dokázali žiť svoj každodenný život napriek neustálemu ohrozeniu raketami, „dodal dr. Bühler.

ICEJ spolupracuje s partnerskou izraelskou organizáciou Operation Lifeshield, s ktorej pomocou boli už rozmiestnené desiatky krytov od pohraničného mestečka Keren Šalom na juhu až po mestá Sderot a Aškelon. Väčšina bola darovaná školám, denným centrám, lekárskym klinikám, centrám pre mládež, kultúrnym domom a ďalším verejným budovám, ktoré bez adekvátnych krytov nemôžu v čase krízy vôbec fungovať. V súčasnej dobe sa vyrába ďalších pätnásť krytov podľa špecifikácií izraelskej armády a ich dodávka sa uskutoční čo najskôr, ako to bude možné. Prichádzajú však stále ďalšie naliehavé žiadosti o kryty z miest, kde regionálne velitelia pre bezpečnosť identifikovali medzery v civilnej obrane. Preto ICEJ vydáva túto naliehavú výzvu kresťanom na celom svete, aby pomohli túto kritickú potrebu naplniť.

Zdroj: jpost.com, icej.org

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *