Palestínsky líder Jibril Rajoub prechádza liečbou v izraelskej nemocnici

Jibril Rajoub opakovane vyjadril svoju podporu teroristickým útokom a násiliu proti Izraelcom. Zároveň zdôrazňuje, že je pre Palestínu dôležité udržať si podporu medzinárodného spoločenstva. Preto sa verejne vyjadril proti samovražedným bombovým útokom na Tel Aviv, pričom však podporoval odstreľovačov.

Jibril Rajoub

Rajoub bol prijatý v nemocnici Ichilov v Tel Avive, napriek skutočnosti spred dvoch mesiacov, kedy palestínska vláda oznámila, že končí so zdravotnou starostlivosťou v Izraeli. Stovky Palestíncov sú v starostlivosti izraelských zdravotných zariadení každý rok.

Toto rozhodnutie bolo prijaté potom, ako Izraelci zadržali dane v prospech PA, vo výške platov, ktoré Palestína platí rodinám teroristov.

„Protekcia PA je pozoruhodná,“ povedal senior analytik PMW Nan Jacques Zilberdik. „Nielenže sa obyčajní Palestínčania musia vzdať zdravotnej starostlivosti v Izraeli, pretože Palestínčania sú neoblomní pri platení vysokých platov teroristom, ale musia byť aj svedkami toho, ako ich vlastný líder dostáva liečbu v izraelskej nemocnici, ktorá je už pre nich mimo dosah.

Zdroj: Jpost https://www.jpost.com/Arab-Israeli-Conflict/Anti-normalization-Palestinian-leader-gets-treated-in-Israeli-hospital-589728


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *