Postoj ICEJ k teroru Hamasu v troch aktivitách:

Medzinárodné kresťanské veľvyslanectvo Jeruzalem (ICEJ) jednoznačne podporuje Izrael v jeho boji proti bezohľadnému terorizmu Hamasu. Veľmi si vážime všetkých, ktorí sa k nám pridali na špeciálnych každodenných globálnych modlitebných stretnutiach, pri ktorých cítime, že sa dotýkajú Božieho srdca za tento národ a majú skutočný vplyv.

Celková odpoveď ICEJ na túto naliehavú krízu v Izraeli sa zameriava na tri oblasti činnosti:

1) Modlitba:  ICEJ sa rozhodlo zobrať naše týždenné globálne modlitebné stretnutia, ktoré sa konajú v stredu, a rozšíriť ich na každodenné stretnutia s cieľom poskytovať aktuálne informácie a prednášať modlitby spolu s kresťanskými lídrami z Izraela a celého sveta. Zvolali sme tiež globálny Esterin pôst, aby sme spojili tých, ktorí sa chcú postiť a modliť v tejto veľmi ťažkej situácii. Ak sa chcete dozvedieť viac o týchto alebo iných našich modlitebných snahách – ako je napríklad modlitbová reťaz Roš Chodeš – navštívte stránku: www.icej.org/pray-with-us.

Naše aktuálne modlitebné body:

 • Modlite sa, aby Cirkev na celom svete povstala a zaujala pevné stanovisko k Izraelu na základe Božieho vyvolenia a veľkej lásky k tomuto národu, ako je to zjavené v jeho slove.
 • Modlite sa za všetkých Izraelčanov v uniformách, ktorí práve teraz bránia národ, a najmä za mesiášskych veriacich, ktorí sú práve teraz v službe. Nech majú veľkú odvahu prekonať strach a konať hrdinské činy pri obrane Izraela. (Jozue 1,6-9)
 • Modlite sa, aby spojenci Izraela naďalej poskytovali Izraelu neochvejnú podporu v jeho boji proti džihádistickému terorizmu Hamasu a ďalších radikálnych milícií. Modlite sa najmä za Spojené štáty a prezidenta Joea Bidena, aby Izraelu poskytli prostriedky, čas a priestor na stíhanie a zničenie jeho nezmieriteľných nepriateľov. Modlite sa aj za listy, ktoré pobočky ICEJ a ďalší kresťanskí lídri posielajú vládnym a spoločenským predstaviteľom, aby mali včasný a účinný dosah v prospech Izraela. (1 Timoteovi 2,1-2)
 • Modlite sa, aby izraelskí vedúci predstavitelia mali múdrosť a presné informácie, aby vedeli, ako rozmiestniť svoje sily, aby boli schopní čeliť prípadným útokom na všetkých troch frontoch na juhu, severe a Západnom brehu, ako aj to, kde a kedy prejsť do ofenzívy.

2) Pomoc pri odstraňovaní následkov: Zamestnanci ICEJ v Izraeli sú v teréne a prinášajú naliehavú humanitárnu pomoc tejto postihnutej krajine. 

V súčasnosti:

 • Pomáhame evakuovaným izraelským rodinám s ubytovaním, potravinami, oblečením a núdzovou pomocou, ako aj hračkami a aktivitami pre deti.
 • Pripájame sa k naliehavej distribúcii potravín pre starších ľudí, nových prisťahovalcov a rodiny v núdzi v celej krajine.
 • Poskytujeme prilby a ochranné vesty dobrovoľníkom v tímoch prvej pomoci.
 • Urýchlene objednávame ďalšie prenosné protibombové kryty pre sever a juh krajiny a obnovujeme ďalšie podzemné kryty v ohrozených pohraničných mestách.
 • Darujeme sanitky a iné zdravotnícke vybavenie pre prípad núdze.
 • Darujeme teplé oblečenie, stany, spacie vaky a iné outdoorové vybavenie pre tých, ktorí bránia krajinu.
 • Financujeme poradenstvo a starostlivosť o izraelské rodiny, ktorými konflikt vážne otriasol.

Prosím, prispejte ešte dnes na náš fond Izrael v kríze na: https://www.icej.sk/icej-aid/

3) Solidarita: ICEJ pracuje prostredníctvom našej medzinárodnej siete pobočiek a aktivistov na obrane Izraela a v boji proti vlne antisemitských podnetov, ktorá sa v súčasnosti šíri po celom svete. Izrael má právo na obranu a spravodlivý dôvod na vykorenenie teroristických milícií Hamasu skôr, ako sa ich ideológia a odsúdeniahodné činy rozšíria ďalej. Solidaritu s Izraelom môžete prejaviť organizovaním zhromaždení a pochodov za Izrael vo svojich rodných mestách a hlavných mestách alebo sa k nim pripojiť. Nezabudnite tiež informovať vládnych predstaviteľov a médiá o svojom postoji k Izraelu. Viac informácií nájdete na: icej.org/solidarity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *