Solidarita s Izraelom

Vyzývame všetkých kresťanov, aby sa pripojili k ICEJ a postavili sa na stranu Izraela!

Už takmer mesiac prebieha náročný boj Izraela proti džihádistickému terorizmu zo strany Hamasu a ďalších islamistických milícií na Blízkom východe, ktoré sú vyzbrojené a kontrolované Iránom. Ako sa objavujú ďalšie dôkazy o brutálnom útoku Hamasu proti nevinným civilistom 7. októbra, Izrael naďalej získava rozhodujúcu medzinárodnú podporu pre svoju leteckú kampaň s cieľom oslabiť teroristickú sieť Hamasu v Gaze a žiadať prepustenie približne 220+ rukojemníkov. Rastie však aj tlak na rozšírenie prísunu humanitárneho tovaru pre civilistov v Gaze, čo by Hamas mohol využiť na prepašovanie ďalších zbraní a bojovníkov do pásma Gazy a na predĺženie situácie s rukojemníkmi o niekoľko mesiacov.

Kresťania na celom svete musia spoločne podporiť právo Izraela na sebaobranu a jeho spravodlivý cieľ poraziť Hamas a oslobodiť nielen rukojemníkov v Gaze, ale aj arabské obyvateľstvo Gazy z krutého zovretia Hamasu. Po najhoršom masovom vyvražďovaní nevinných Židov od čias holokaustu náš sľub “ Už nikdy viac“ neznamená nič, ak sa teraz nepostavíme za Izrael. Nebuďte ticho!

Proizraelské zhromaždenia a pochody

Solidaritu s Izraelom môžete prejaviť organizovaním zhromaždení a pochodov vo svojich a hlavných mestách alebo sa k nim pripojiť. Je veľmi dôležité, aby sa všetci kresťania v tomto období spojili a vášnivo bránili Izrael a židovskú komunitu na celom svete. Kontaktujte zástupcu ICEJ vo vašej krajine a zapojte sa do tohto pokračujúceho úsilia. 

Obhajoba u vedúcich predstaviteľov a v médiách

Nezabudnite informovať vládnych predstaviteľov a miestne médiá o svojom postoji k Izraelu.

Vzdelávajte ostatných o radikálnom islamistickom terorizme

Môžete pomôcť ostatným pochopiť, prečo Izrael musí dosiahnuť víťazstvo nad brutálnym islamským terorizmom, ktorý 7. októbra uskutočnil Hamas proti tisícom nevinných Izraelčanov. Podľa ich vlastných slov vedú krutý džihád nielen proti Izraelu a židovskej komunite, ale aj proti všetkým neveriacim s cieľom dosiahnuť nadvládu moslimov nad celým svetom – čo je strašidelná prorocká vízia, ktorá zahŕňa úplné vyhladenie kresťanstva. Je pravda, že Hamas poháňa tá istá temná ideológia moslimského dobývania sveta, ktorá poháňa radikálne sunnitské milície ISIS a al-Káidu, ako aj iránsky cirkevný režim a jeho zástupné teroristické milície Hizballáh v Libanone a ďalšie v Sýrii, Iraku, Jemene a inde.

Pripojte sa k nám v modlitbách každý deň na celosvetovom modlitebnom zhromaždení. Prispievajte na naliehavú pomoc prostredníctvom nášho fondu Izrael v kríze na číslo účtu SK23 0200 0000 0012 9716 0551 (VÚB), variabilný symbol: 104

Ďakujeme, Pán vám žehnaj!

Zdroj: icej.org

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *