MLIEKO & MED 2024, Benefičný koncert v Synagóge Šaštín-Stráže

VI. ročník podujatia MLIEKO & MED 2024, 1. časť

v nedeľu 26. mája, sme odštartovali podujatie Mlieko & Med – I. časť, benefičný koncert benefičným koncertom v Šaštíne-Stráže. Bol to unikátny koncert v jedinečnom priestore Synagóga Šaštín, ktorá je vďaka iniciatíve Pavol Demeš (jedného z ctených hostí koncertu), vo fáze záchrany a rekonštrukcie. Za účasť vám veľmi ďakujeme.


Chceme sa poďakovať Márii Volarovej a jej formácii Hudba na tanieri, sólistke Danke Vráblovej a všetkym partnerom. Večer s noblesou moderovala Dagmar Mozolová. Viac fotiek z koncertu zverejníme neskôr. Podujatie bolo príležitosťou pripomenúť si a vyzvať k prepusteniu stále viac ako 120 unesených, ktorých Hamas aj teraz drží v Gaze.

Svojou účasťou nás poctil Excelencia veľvyslanec štátu Izrael Eitan Levon, profesor Pavel Traubner, Peter Werner a ďalší vzácni hostia. Obzvlášť si ceníme, že okrem profesora Traubnera sa koncertu zúčastnil aj preživší holokaust David Sivor.


Benefičným koncertom sme vyhlásili novú finančnú zbierku na pomoc Izraelu v kríze. Svojim darom možete podporiť renováciu jedného z piatich verejných krytov v regióne Mateh Asher na severnej hranici Izraela s Libanonom, aby tak mohlo byť lepšie chránené židovsko-arabské obyvateľstvo tohto regiónu, ktoré nažíva v koexistencii.

Za severnými hranicami je na Izrael namierených odhadom až 150.000 rakiet šiítskych teroristov z Hizballáhu, podporovaných Iránom. Hrozba útoku zo severu sa, žiaľ, každým dňom rýchlo zyvšuje, denne dopadnú na Izrael desiatky až 100 rakiet.


Svojim príspevkom a praktickým krokom môžete prispieť k hojeniu historickej trhliny vo vzťahoch so Židmi a hlavne prispieť k záchrane ľudských životov obyvateľov severu Izraela.

Veľké poďakovanie patrí celému tímu ICEJ Slovensko a dobrovoľníkom, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli ku príprave a realizácii koncertu.

Ďakujeme za účasť, štedrosť a pokračujúcu podporu!

Foto: Michal Hirko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *