MLIEKO & MED 2024, Odborné diskusie v .klube pod lampou

VI. ročník podujatia MLIEKO & MED 2024, 2. časť

Po benefičnom koncerte v rámci každoročného podujatia Mlieko & Med sa v .klube pod lampou 1. júna konali tri odborné diskusie.

Ekonomická diskusia 📊💡Aj napriek náročným podmienkam sa Izrael považuje za Start-Up nation a krajinu plnú inovácií. Ako je to s ich ekonomikou dnes, počas vojny? O tom nám porozprávali Vladimír Vaňo, hlavný ekonóm Globsecu, Peter Kremský, exposlanec a predseda Hospodárskeho výboru Národnej rady SR a Peter Švec, bývalý štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR a predseda ICEJ Slovensko.

Diskusia o bezpečnosti a armáde 🔒🛡️ Vojna sa začala brutálnym útokom Hamasu 7. októbra 2023 na juh Izraela, pri ktorom zahynulo okolo 1 200 osôb, prevažne civilistov. Unesených bolo viac ako 240 ľudí, pričom 124 z nich je stále držaných teroristami Hamasu v Gaze. O hodnotení primeranosti postupu izraelskej armády a bezpečnostnej situácii diskutovali Pavol Macko, generálporučík vo výslužbe, najvyššie postaveným Slovákom v štruktúrach NATO a vojenský analytik, a Radovan Bránik, bezpečnostný analytik .

Politická diskusia 🌍🗣️ Je kritika vedenia Izraela, ale aj rýchlo rastúci antisemitizmus výsledkom nesprávnych rozhodnutí a postupu v Gaze alebo sa o to stará propaganda Hamasu a nepriateľov Izraela? Na tému vplyvu vojny v Gaze na medzinárodné vzťahy a verejnú mienku diskutovali moderátor Štefan Hríb, šéfredaktor týždenníka .týždeň, a hostia Tomáš Alner, bezpečnostný analytik, Peter Švec z ICEJ Slovensko a Miroslav Wlachovský, bývalý minister zahraničných vecí a európskych záležitosti SR, dnes pôsobiaci v think-tanku Globsec.

Ďakujeme našim hosťom a vašej podpore.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *