ICEJ sa stará o evakuované izraelské rodiny

Autori: zamestnanci ICEJ

Kresťanské veľvyslanectvo je skutočne v prvej línii neľútostného boja Izraela s terorizmom Hamasu, pretože poskytujeme podporu a útechu mnohým zraneným ľuďom.

Jednou z kľúčových oblastí našej podpory je starostlivosť o izraelských evakuovaných, keďže tisíce ľudí z južných a severných pohraničných oblastí boli premiestnených do bezpečnejších oblastí Izraela a našli útočisko v hoteloch, penziónoch, mládežníckych ubytovniach alebo v iných dočasných ubytovacích zariadeniach.

Už takmer mesiac ICEJ v spolupráci s nadáciou The Israel Cornerstone Foundation hostí a stará sa o tri rodiny evakuovaných, ktoré sa presťahovali do bezpečného domu v Tzur Hadassah, južne od Jeruzalema.

Dvaja zamestnanci ICEJ sa o týchto traumatizovaných ľudí starajú vo dne v noci. Náš tím pripravil izby na ich príchod a teraz ich sprevádza na nákupy alebo do lekárne, podelí sa s nimi o slovo povzbudenia, ponúkne objatie alebo jednoducho vypočuje ich príbehy.

Pracovníčka ICEJ Tunde sa nedávno podelila o osobnú skúsenosť, ktorú zažila pri starostlivosti o evakuovaných, z ktorých sa všetci vyrovnávajú s traumou a s tým, ako zvládnuť prebiehajúcu krízu.

„Zaujalo ma židovské dievča menom Elie*,“ povedala Tunde. „Napriek bolesti, ktorú nesie, zostáva neuveriteľne otvorenou a usmievavou osobnosťou. Ani počas vlastného utrpenia sa nezabúda usmievať.“

Elie pozvala Tunde na šálku kávy a vyliala si srdce a bolesť, a najmä hlbokú starosť o svojho priateľa Johna. Ten v súčasnosti prežíva obdobie depresie a obáv v dôsledku únosu jeho priateľa z detstva Isaaca, ku ktorému došlo 7. októbra. Isaac sa zúčastnil na hudobnom festivale neďaleko Reemu, na ktorý v to šabatové ráno zaútočili desiatky teroristov z Hamasu. Zatiaľ čo Isaacovej priateľke sa podarilo z pazúrov teroristov uniknúť, Isaac také šťastie nemal. Ťarcha tejto tragédie je zdrvujúca, ale Elie naďalej vytrvalo pokračuje a plní si svoje povinnosti vo svojej spoločnosti.

Elie ma láskavo pozvala, aby som sa k nej po západe slnka pripojila pri recitovaní Šema, ako je to v židovskej komunite zvykom. Navrhla tiež, aby sme si spoločne prečítali niekoľko žalmov. Bola to naozaj krásna chvíľa sedieť s ňou, čítať a modliť sa spolu s ňou.

V takýchto chvíľach, keď nás slová môžu zradiť, môže niekedy jednoduchá prítomnosť s niekým vyjadriť viac, ako by to dokázali slová.

„Je pre mňa skutočnou cťou slúžiť židovskému ľudu v takom náročnom období,“ povedala Tunde. „Naše srdcia sú zaťažené obavami z ich strát a zármutku, ktorý v súčasnosti prežívajú, keď sa snažia brániť.“

Žiaľ a smútok, ktorý tieto rodiny pociťujú, je hlboký. Zdá sa, že každý má priateľa alebo príbuzného, ktorého táto veľká tragédia priamo zasiahla. ICEJ je tu však na to, aby ponúkla útechu a priniesla nádej na lepšiu budúcnosť.

A keďže naďalej podporujeme tieto vysídlené izraelské rodiny ubytovaním, stravou a starostlivosťou, zvážte, prosím, čo môžete urobiť, aby ste im pomohli, a tiež ich majte vo svojich modlitbách.

Vaše ďalšie dary do nášho Fondu pre Izrael v kríze nám umožnia uspokojiť mnohé ďalšie naliehavé potreby v bojujúcej krajine Izrael.

Pomôžete:

  • Evakuovaným izraelským rodinám s bývaním, potravinami, oblečením a núdzovou pomocou, ako aj hračkami a aktivitami pre deti.
  • K naliehavej distribúcii potravín starším ľuďom, novým prisťahovalcom a rodinám v núdzi v celej krajine.
  • Dodať viac dôležitého núdzového vybavenia pre prvých záchranárov.
  • Finančne podporiť traumatologické poradenstvo pre izraelské rodiny, ktorými tento konflikt vážne otriasol.
  • Umiestniť ďalšie protibombové kryty a renovujte existujúce kryty v zraniteľných izraelských komunitách.
  • Dodať väčší počet sanitiek a ďalšieho zdravotníckeho vybavenia pre prípad núdze.
  • Poskytnúť oblečenie, stany, spacie vaky a iné outdoorové vybavenie pre tých, ktorí bránia krajinu.

V tomto kritickom čase potrebujú Izraelčania vedieť, že milióny kresťanov na celom svete stoja pri nich v ich núdzi. Prosím, darujte svoj najlepší dar ešte dnes na číslo účtu SK23 0200 0000 0012 9716 0551 (VÚB), variabilný symbol: 104.

Ďakujeme!

Zdroj: icej.org

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *