Kresťania pomáhajú rýchlo a účinne

ICEJ je v prvej línii s bojujúcim Izraelom. Od začiatku vojny vyvolanej barbarským útokom Hamasu na izraelské komunity v okolí pásma Gazy robíme to, k čomu nás vyzývajú slová proroka Izaiáša: „Potešujte, potešujte môj ľud,“ vraví váš Boh. (Izaiáš 40, 1) Podporujeme Izrael v modlitbách, poskytujeme okamžitú pomoc a mobilizujeme našu globálnu sieť, aby sme vystupovali proti antisemitským prejavom a bránili Izrael na medzinárodnej scéne.

Teraz je čas podporiť naše slová činmi. Aby bola naša pomoc čo najefektívnejšia, ICEJ Česká republika sa dohodla spolu s ďalšími českými organizáciami, ktoré prispievajú k tejto veci, na zosúladení našej pomoci. My, ICEJ Slovensko, taktiež spájame sily s Českou pobočkou ICEJ.  Všetky príspevky z Českej republiky budú smerovať na obnovu zničeného kibucu Be’eri. Táto dedina, kde neostal ani jeden dom bez obetí, sa stáva pre Izrael podobným symbolom, akým sú pre Českú republiku Lidice. Jedného dňa tam bude visieť česká vlajka na znak našej solidarity a pomoci.

Len dva dni pred útokom sme práve na tomto mieste položili základný kameň budúceho prírodného parku ICEJ v Be’eri. V spolupráci so Židovským národným fondom (JNF) financujeme výsadbu nového lesa, ktorý nahradí porasty vypálené pri teroristických podpaľačských útokoch v Gaze. Vďaka tejto spolupráci sme teraz dosiahli dohodu s KKL, že každé euro poslané na náš účet bude zdvojnásobené.

Samozrejme, obnova kibucu Be’eri je dlhodobejšia záležitosť. Pokiaľ ide o akútne potreby, rozhodli sme sa prispieť na nákup obrnenej sanitky pre oblasť okolo Gazy. Mnohé sanitky boli počas súčasných bojov zničené, ukradnuté alebo vyrabované. Cena jednej obrnenej sanitky je 178 000 dolárov. Veríme, že v spolupráci s ďalšími českými organizáciami sa nám podarí jednu takúto sanitku darovať Izraelu. Už po niekoľkých dňoch od vyhlásenia zbierky sa nám podarilo prispieť Izraelu sumou 25 tisíc eur, čo je takmer šestina potrebnej sumy. Medzitým prichádzajú ďalšie dary a celková suma k dnešnému dňu presiahla 800 tisíc korún. Je to fantastický výsledok a všetkým darcom zo srdca ďakujeme! Potreba pomoci však pretrváva.

Príspevky na tento účel zasielajte na účet č. SK23 0200 0000 0012 9716 0551, var. symbol 104.

Ďakujeme!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *