Premiér Netanjahu o Izraeli ako národe inovácií:

Izrael má len 8,5 milióna obyvateľov, ale na americkej technologickej burze NASDAQ má kótovaných viac spoločností než takmer ktorákoľvek iná krajina mimo Severnej Ameriky, a je na treťom mieste v rebríčku Svetového ekonomického fóra najinovatívnejších ekonomík sveta.

Izrael recykluje 87% svojich odpadových vôd, čo je až päťnásobne viac ako druhá krajina v poradí. Izraelské kravy produkujú viac mlieka na jednu dojnicu než v ktorejkoľvek inej krajine sveta. Ľudia na celom svete využívajú izraelské inovácie vo svojich mobilných telefónoch, automobilových navigačných systémoch, liekoch a zdravotníckych prístrojoch, ktoré zachraňujú život – a dokonca aj v cherry rajčinkách, ktoré si pridávajú do svojich šalátov. Podobne, izraelské spravodajské služby pomohli zabrániť desiatkam teroristických útokov v desiatkach krajín.

Naša technologická vyspelosť nám pomohla získať mnoho nových priateľov okrem nášho nenahraditeľného spojenectva s Amerikou. Podarilo sa nám dojednať ekonomické dohody s Japonskom a Čínou. Vzťahy s Indiou prekvitajú. Mnoho arabských krajín teraz vidí Izrael nie ako nepriateľa, ale ako spojenca v našom spoločnom boji proti militantnému islamu. (Ekonomist-UK)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *