Podpora Izraela zo strany ICEJ je znateľná vo všetkých kútoch sveta

Odkedy Hamas 7. októbra rozpútal vojnu s Izraelom, po celom svete sa šíri veľká vlna antisemitizmu, ale vo svete cítiť aj veľmi výraznú vlnu proizraelskej solidarity. Medzinárodné kresťanské veľvyslanectvo prostredníctvom našej celosvetovej siete národných pobočiek stojí na strane židovského štátu a židovského národa, čo sa prejavuje rôznymi spôsobmi. Nižšie uvádzame len niektoré z nedávnych správ o aktivitách našich pobočiek.

ICEJ-Južná Afrika sa postavila jednoznačne za Izrael

Vedúci pobočky ICEJ-Južná Afrika na proizraelskom zhromaždení

Riaditeľka národnej pobočky ICEJ-Južná Afrika Vivienne Myburghová pomáha viesť statočné úsilie vo svojej krajine na podporu Izraela. Pomáhala organizovať nedávne proizraelské zhromaždenie v Sea Point Parku v Kapskom meste, kde očakávali, že sa za Izrael a za prepustenie rukojemníkov príde modliť približne 3 000 kresťanov. Polícia však podujatie zrušila pre násilné hrozby nepovolenej demonštrácie propalestínskych aktivistov, ktorí napadli niekoľko ľudí a dostali sa aj do stretu s políciou. Nedávno sa Vivienne pripojila k mnohým kresťanským a židovským lídrom, ktorí podpísali verejné vyhlásenie proti nesprávnemu rozhodnutiu vlády riadenej ANC obviniť Izrael z genocídy v Gaze na Medzinárodnom súdnom dvore v Haagu. Mnohí kresťania v Južnej Afrike sa úprimne modlia za radikálnu zmenu kurzu svojej krajiny v nadchádzajúcich národných voľbách.

ICEJ-USA sa pripojila k masovému zhromaždeniu za Izrael vo Washingtone

ICEJ-USA na proizraelskom zhromaždení so Susan Michael

V polovici novembra národná riaditeľka ICEJ-USA Susan Michaelová viedla účastníkov masového  zhromaždenia „Pochod za Izrael“ vo Washingtone, ktoré vyjadrilo jednoznačnú podporu Izraelu, žiadalo vyslobodenie rukojemníkov a vyjadrilo sa proti antisemitizmu. Zhromaždenie na National Mall, oproti Kapitolu, ďaleko prekonalo všetky očakávania pokiaľ ide o počet účastníkov. Tohto historicky najväčšieho proizraelského zhromaždenia v USA sa zúčastnilo približne 290 000 kresťanov a Židov z celej krajiny. Na podujatí vystúpili izraelský prezident Isaac Herzog, vysokí predstavitelia amerického Kongresu, známe osobnosti a príbuzní izraelských rukojemníkov, pričom významne prispeli aj viaceré hudobné vystúpenia. ICEJ-USA nadviazala aj na ďalšie, počtom účastníkov tiež mimoriadne významné proizraelské zhromaždenie v Nashville, v štáte Tennessee.

ICEJ-Kanada sa zhromaždila za židovský národ

Začiatkom decembra boli priaznivci ICEJ medzi 20 000 kanadskými kresťanmi a Židmi, ktorí vystúpili na Parliament Hill v Ottawe, aby vyjadrili solidaritu s Izraelom a kanadskou židovskou komunitou. Napriek tomu, že v hlavnom meste práve napadol prvý sneh a teploty klesli pod bod mrazu, Kanaďania sa v tomto krízovom období statočne postavili na stranu židovského štátu a židovského národa. Na zhromaždení vystúpili poslanci, významní rabíni, známi novinári a osobnosti spoločenského života, ako aj rodiny izraelských rukojemníkov. ICEJ-Kanada zohralo kľúčovú úlohu pokiaľ ide zabezpečenie veľkej účasti kresťanov na zhromaždení a to vďaka našej národnej riaditeľke Donne Holbrookovej a našim zástupcom z oblasti Ottawy, Michaelovi a Leonor Wardovým. Dr. Leonor Wardová predniesla v mene evanjelických kresťanov silný prejav o kresťanskej podpore Izraela.

Fínske proizraelské zhromaždenia

Fínsko organizuje celonárodné zhromaždenia za prepustenie rukojemníkov

Koncom novembra sa ICEJ-Fínsko spojilo s ďalšími 20 organizáciami v rámci zastrešujúcej organizácie Fínski priatelia Izraela a usporiadalo 24 súbežných proizraelských zhromaždení v 24 rôznych mestách, na ktorých odznela osobitná výzva na prepustenie unesených Izraelčanov zadržiavaných v Gaze. Celonárodné zhromaždenia fínskych kresťanských podporovateľov Izraela sa tiahli od Laponska na severe až po Helsinki a Turku na juhu.

Papua-Nová Guinea vyjadruje solidaritu s Izraelom

Pobočka ICEJ v Papui-Novej Guinei sa spojila s mnohými cirkevnými predstaviteľmi a v decembri zorganizovala v Port Moresby celonárodné zhromaždenie na požehnanie a podporu Izraela, na ktorom bolo zastúpených viac ako 50 denominácií. Národný riaditeľ ICEJ-Papua Nová Guinea Peter Harut má v pláne na nadchádzajúce významné proizraelské podujatie pozvať aj premiéra a on sám bol pozvaný, aby o Izraeli hovoril v ďalších kongregáciách na rôznych miestach po celej krajine. Papua Nová Guinea nedávno otvorila svoje veľvyslanectvo v Jeruzaleme a dokonca plánuje otvoriť konzulát v židovskej komunite Ariel v Samárii.

Izraelský veľvyslanec Yaron Mayer

Prekvapujúci darček z Vietnamu

Nedávno skupina vietnamských kresťanov odvážne zorganizovala verejné zhromaždenie, na ktorom spievali izraelskú hymnu „Hatikva“ a vyhlásili, že „Vietnam stojí pri Izraeli“, pričom mávali izraelskými vlajkami. Podarilo sa im tiež vyzbierať finančné prostriedky, ktoré im umožnili poslať do Izraela kontajner plný pršiplášťov v hodnote 60 000 USD. Esther Bachová nás informovala, že dve tretiny pršiplášťov darovali vietnamskí kresťania a druhá tretina pochádza od vietnamských neveriacich.

Tieto pršiplášte budú mimoriadne užitočné počas súčasného zimného obdobia v Izraeli a do Izraela boli zaslané prostredníctvom Izraelského veľvyslanectva vo Vietname, pričom darčeky prevzal izraelský veľvyslanec Yaron Mayer.

Zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *