Spoločnosť v Izraeli vyrába pitnú vodu zo vzduchu

Izrael prišiel s ďalšou priekopníckou technológiou. Môže sa to zdať ako sofistikovaný magický trik alebo dokonca biblický príbeh, ale táto technológia izraelskej spoločnosti vyrába čerstvú pitnú vodu z ničoho iného ako čistého vzduchu.

Veľký generátor – Watergen, je schopný vyprodukovať až 5000 litrov čistej vody a nevyžaduje to žiadnu inú infraštruktúru ako štandardnú dodávku elektrickej energie.

Ako to funguje? Vstavaný ventilátor Watergen nasáva vzduch z atmosféry do atmosférického generátora vody v prístroji. Vnútorný filter zo vzduchu odstráni prach a nečistoty. Potom vzduch prejde chladiacim procesom GENIUS a kondenzuje sa do vody. Následne sa znovu filtruje, aby sa odstránili nečistoty a pridali minerály a potom nepretržite cirkuluje vo vstavanej nádrži, aby sa zachovala jej sviežosť.

„Naším hlavným cieľom je zachrániť a zlepšiť životy ľudí na celom svete, „povedal Mirilashvili pre Jeruzalem Post. „Takisto sa snažíme o odstránenie plastu a o zníženie globálnej uhlíkovej stopy z našej zeme…“

V posledných mesiacoch bol systém darovaný orgánom v Brazílii, Vietname a Indii.

Zdroj: Jpost – https://www.jpost.com/Israel-News/Israeli-company-creating-water-from-plain-air-eyes-global-expansion-582328?fbclid=IwAR1Y4y8cFxPjqATjkEPo-1jXyxCmPktsIBjSfU05tZf75_KifliFjcPdLmk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *