ICEJ stojí za Izraelom proti palestínskemu násiliu v Jeruzaleme

Medzinárodné kresťanské veľvyslanectvo Jeruzalem (ICEJ – International Christian Embassy Jerusalem) stojí v solidarite s Izraelom tvárou v tvár bezohľadnému palestínskemu násiliu, teroristickým útokom a raketovým útokom posledných dní. ICEJ odsudzuje správanie palestínskych vodcov za úmyselné rozpaľovanie vášní moslimov v čase ramadánu, čo provokuje nebezpečný náboženský konflikt o Jeruzalem.

Vďaka odvážnym rozhodnutiam arabských aj izraelských vodcov zažíval Blízky východ v poslednej dobe po podpise Abrahámovských dohôd významný a bezprecedentný posun k mieru. Od začiatku sa však Fatah aj Hamas zámerne snažili tento vývoj podkopať a podnecovať Palestíncov k aktuálnej eskalácii násilia a teroru. Popri snahe narušiť tento novo nastolený trend, smerujúci k mieru na Blízkom východe, slúžia tieto ich kroky k zakrytiu vlastných zlyhaní, ako je zrušenie avizovaných palestínskych volieb. Spolu so svojimi sponzormi v Iráne a v Turecku nesú plnú zodpovednosť za súčasnú eskaláciu napätia. Fatah a Hamas tým, že svoje útoky vystupňovali práve na Deň Jeruzalema, tiež dávajú zlomyseľne najavo, že neuznávajú žiaden nárok Židov na historický a biblický Jeruzalem. Namiesto toho pohrozili zapálením regionálneho požiaru kvôli tomuto mestu. ICEJ preto vyzýva svetových lídrov, aby sa jednoznačne postavili proti poburujúcej rétorike a konaniu Palestíncov.

Vyzývame tiež kresťanov po celom svete, aby sa úprimne modlili za urýchlené obnovenie mieru a pokoja v Jeruzaleme, v Izraeli a na Blízkom východe.

David Parsons, viceprezident a hlavný hovorca ICEJ

Peter Švec, predseda ICEJ Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *