Kresťanské veľvyslanectvo posiela do Izraela modlitby a pomoc

V tomto čase celosvetová sieť Medzinárodného kresťanského veľvyslanectva Jeruzalem pokrýva Izrael prevažne modlitbami uprostred veľmi ťažkej vojny, pričom organizuje proizraelské zhromaždenia a v mene Izraela oslovuje mnohých národných lídrov. Medzitým naši zamestnanci v Jeruzaleme precestovali krajinu, aby doručili humanitárnu pomoc a vyjadrili lásku a útechu ľuďom, ktorí sú stále v šoku z nemilosrdného útoku Hamasu, ktorý sa dotkol surového nervu holokaustu.

Vzhľadom na to, že závažné zverstvá spáchané teroristami z Hamasu v prvých hodinách tohto konfliktu stále vychádzajú na povrch, sú IDF pripravené bojovať proti Hamasu na juhu a aj proti ešte väčšej hrozbe Hizballáhu na severe. Na pomoc v tomto boji na viacerých frontoch podnikli izraelskí predstavitelia nezvyčajný krok, ktorým je evakuácia všetkých obcí pozdĺž hraníc s Gazou a Libanonom, vrátane veľkých miest ako Sderot a Kirjat Šmona.

Tento bezprecedentný krok znamená, že desaťtisíce izraelských civilistov boli vysťahovaní zo svojich domovov a sú ubytovaní v penziónoch, hoteloch, ubytovniach a iných zariadeniach po celom centre krajiny. Väčšina z týchto vykorenených civilistov musela utiecť iba s najnutnejšími vecami. Medzi nimi je mnoho rozvrátených židovských rodín, ktoré prišli o svojich blízkych, zatiaľ čo ďalší blízki príbuzní a susedia sú buď nezvestní, alebo sú držaní ako rukojemníci v Gaze.

V tomto čase sa tímy pracovníkov ICEJ vydali mnohými smermi, aby balili a roznášali potravinové balíčky a rozdávali evakuovaným osobám poukážky do obchodov a humanitárnu pomoc, pričom dezorientovaným deťom rozdávali hračky a hry.

Staff packing

V hlavnom centre distribúcie potravín v Rishon LeZion sa každý deň objavil tím ICEJ, ktorý pomáhal baliť tisíce krabíc s potravinami, oblečením a toaletnými potrebami. Počas pobytu tam mali pracovníci úžasné stretnutia s ďalšími izraelskými dobrovoľníkmi, ktorí im poskytovali slová povzbudenia, keď stáli bok po boku pri balení týchto vecí.

Zabalené potravinové boxy sa prepravujú v chladiarenskom aute, ktoré má ICEJ od roku 2020 prenajaté pre tohto charitatívneho partnera. Na nákladnom aute je uvedené hebrejské označenie: „Izrael, nie si sám.“  ICEJ si prenajíma aj druhé chladiarenské vozidlo, ktoré je podľa zákona potrebné na doručovanie trvanlivých potravín ľuďom v núdzi.

Staff by ICEJ sponsored truck

Na inom mieste sme zabezpečili grilovanie pre 200 Izraelčanov, ktorí sa teraz nachádzajú v údolí rieky Jordán.

Vedúci tím ICEJ navštívil aj kibuc na centrálnom pobreží, kde je ubytovaných 135 rodín, ktoré prežili masaker v Kfar Aze, a kde sa o ne starajú. Všetky rodiny dostali poukážky, ktoré môžu použiť v obchodoch s potravinami a izraelských reťazcoch na nákup potravín, oblečenia a domácich potrieb. V najbližších dňoch doručíme tieto poukážky všetkým 305 rodinám, ktoré zostali z Kfar Aza a ktoré sú ubytované v iných odľahčovacích centrách po celom Izraeli.

Rozprávali sme sa aj s vedúcim komunity Kfar Aza Shayom Hermeshom, bývalým členom MK a blízkym priateľom ICEJ, ktorého hlboko dojalo posolstvo útechy v hebrejčine na darčekových kartách pre každú rodinu.

Tím ICEJ v Haife mal tento týždeň plné ruky práce aj so starostlivosťou o otrasených obyvateľov nášho domova pre preživších holokaustu a zároveň sa dobrovoľne podieľal na balení potravinových balíčkov pre stovky rodín v núdzi v tejto oblasti. Zakúpili sme tiež veľký generátor na zásobovanie Domova v Haife elektrickou energiou pre prípad, že by vypadla elektrina.

Okrem toho ICEJ už vyzbieralo takmer dostatok finančných prostriedkov, aby pomohlo darovať dve sanitky a lekársky bicykel, vrátane jednej sanitky určenej pre kibuc Be’eri, kde tiež vznikli veľké straty ako v neďalekom Kfar Aze. Niektoré pobočky ICEJ si stanovili cieľ darovať niekoľko ďalších sanitiek.

ICEJ tiež urýchlene objednalo ďalších osem prenosných protibombových krytov, ktoré budú umiestnené v ďalších ohrozených oblastiach, a v súčasnosti renovujeme ďalších 20 podzemných krytov v meste Shlomi, čím sme len v tomto severnom pohraničnom meste dosiahli celkový počet 73 zrekonštruovaných podzemných krytov a 12 mobilných nadzemných krytov.

Na znak toho, aká ťažká je momentálne situácia pre izraelský národ, boli predtým darované prenosné protibombové kryty ICEJ tento týždeň dočasne premiestnené z evakuovaných obcí na iné miesta, kde sú naliehavo potrebné, napríklad na cintorín, aby bolo možné pochovať aspoň niektorých zo stoviek zabitých obyvateľov pohraničných poľnohospodárskych dedín v Gaze.

ICEJ tiež tento týždeň odovzdal desiatky ochranných viest a prilieb dobrovoľným prvým záchranárom v západnom Negeve.

Regionálni predstavitelia na periférii Gazy nás tento týždeň tiež ubezpečili, že naše predchádzajúce dary v podobe viac ako 140 mobilných protibombových krytov, ako aj špeciálnych komunikačných zariadení, štvorkoliek a ďalšieho núdzového vybavenia skutočne zachránili počas prvých dvoch týždňov tejto vojny mnoho životov.

Vaše ďalšie dary do nášho Fondu pre Izrael v kríze nám umožnia uspokojiť mnohé ďalšie naliehavé potreby v bojujúcej krajine Izrael.

Pomôžete:

  • Evakuovaným izraelským rodinám s bývaním, potravinami, oblečením a núdzovou pomocou, ako aj hračkami a aktivitami pre deti.
  • K naliehavej distribúcii potravín starším ľuďom, novým prisťahovalcom a rodinám v núdzi v celej krajine.
  • Dodať viac dôležitého núdzového vybavenia pre prvých záchranárov.
  • Finančne podporiť traumatologické poradenstvo pre izraelské rodiny, ktorými tento konflikt vážne otriasol.
  • Umiestniť ďalšie protibombové kryty a renovujte existujúce kryty v zraniteľných izraelských komunitách.
  • Dodať väčší počet sanitiek a ďalšieho zdravotníckeho vybavenia pre prípad núdze.
  • Poskytnúť oblečenie, stany, spacie vaky a iné outdoorové vybavenie pre tých, ktorí bránia krajinu.

V tomto kritickom čase potrebujú Izraelčania vedieť, že milióny kresťanov na celom svete stoja pri nich v ich núdzi. Prosím, darujte svoj najlepší dar ešte dnes na číslo účtu SK23 0200 0000 0012 9716 0551 (VÚB), variabilný symbol: 104.

Ďakujeme!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *