Vyhlásenie ICEJ k útokom na Izrael

Ako zástupcovia ICEJ Slovensko chceme vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám pozostalých po obetiach teroristických útokov, ktoré sa v nedávnych dňoch udiali na tzv. Západnom brehu Jordánu a v Tel Avive, a modlíme sa za skoré uzdravenie pre zranených.

Odsudzujeme tieto otrasné činy a vyjadrujeme presvedčenie, že terorizmus v akejkoľvek forme nikdy nemôže byť prostriedkom na dosiahnutie mieru a vedie iba k väčšej eskalácii už aj tak napätej situácie medzi Izraelom a Palestínčanmi.

Vyjadrujeme ľútosť nad obeťami na oboch stranách v súčasnej ťažkej situácii a zároveň vyjadrujeme podporu Štátu Izrael brániť bezpečnosť svojej krajiny a jej občanov pred teroristickými útokmi.

Útoky na Izrael počas sviatku Pesach v roku 2023:

Viac ako 30 rakiet vypálených z Libanonu na sever Izraela, čo je najväčší nápor za posledných 17 rokov.
Taliansky turista bol zavraždený spolu s ďalšími 7 turistami, ktorí utrpeli ťažké zranenia pri teroristickom útoku autom
v Tel Avive.
V Jordan Valley boli zavraždené 2 britsko-izraelské sestry (15 a 20 rokov), ich matka zomrela na následky zranení neskôr.
Kamene, pyrotechnika a zbrane uskladnené arabskými extrémistami spôsobili nepokoje v mešite Al Asqa v Starom meste Jeruzalema.
V noci bolo zo Sýrie v dvoch vlnách vypálených 6 rakiet na Golandské výšiny v Izraeli.
Iránom financované teroristické skupiny na hranici s Gazou vypálili rakety na južný Izrael, v dôsledku čoho civilisti a rodiny s deťmi vo veku aj 9 mesiacov museli utekať uprostred noci do protileteckých krytov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *